У Вінниці затвердили Стратегію партнерства інститутів громадянського суспільства та міської ради

У Вінниці затвердили Стратегію партнерства інститутів громадянського суспільства та міської ради

11:42 30.04.2021

Сьогодні, 30 квітня, депутати Вінницької міської ради на черговій сесії затвердили Стратегію партнерства між інститутами громадянського суспільства та міською радою. Документ є черговим кроком для налагодження якісної взаємодії між органами влади та містянами, а також спрямований на підтримку розвитку суспільства з боку міськради. Основною метою Стратегії є покращення спільної відповідальності громадянського суспільства та органів влади, що відповідає цілі Стратегії розвитку Вінницької міської територіальної громади до 2030 року.

Стратегія розроблена на 10 років. Додатком до документу є план реалізації на 2021-2022 роки, в якому зазначені конкретні заходи та проєкти, які відповідають завданням Стратегії. План реалізації буде розроблятись кожні два роки. 

У Вінниці затвердили Стратегію партнерства інститутів громадянського суспільства та міської ради

В процесі роботи над документом було сформовано Стратегічне бачення взаємодії влади і громадянського суспільства у 2030. А саме – Інститути громадянського суспільства (ІГС) організаційно спроможні та інституційно розвинені, є професійними та експертними у сферах своєї діяльності. ІГС є надійними партнерами Вінницької міської ради (ВМР) у розвитку та вирішенні потреб Вінницької міської територіальної громади та її жителів. ВМР надає ІГС фінансову, ресурсну та інформаційну підтримку для впровадження їх діяльності. ІГС та ВМР системно взаємодіють шляхом залучення ІГС відповідного спрямування до розробки та впровадження місцевих політик, через конкурси фінансової підтримки, соціальне замовлення та інші прозорі механізми взаємодії. Взаємодія відбувається на засадах рівності, прозорості, добровільної участі та взаємної відповідальності.

Документ має два стратегічні напрями: перший – підтримка організаційної спроможності та ініціатив інститутів громадянського суспільства Вінницької міської територіальної громади, другий - підтримка та розвиток взаємодії інститутів громадянського суспільства і Вінницької міської ради.

У Вінниці затвердили Стратегію партнерства інститутів громадянського суспільства та міської ради

Над Стратегією працювала робоча група, до якої ввійшли: 10 представників та представниць громадських організацій, представниця департаменту правової політики та якості, представниці КП "Інститут розвитку міст". 2 квітня проєкт Стратегії було презентовано публічно та винесено на громадське обговорення. Після чого робоча група допрацювала документ із врахуванням отриманих коментарів та пропозицій. Пізніше, перед винесенням питання на сесію, проект було розглянуто постійними комісіями Вінницької міської ради. 

Нагадаємо, що раніше, у 2014 році, було розроблено міську програму сприяння розвитку громадянського суспільства, в рамках якої проводились заходи для підтримки громадських організацій. Окрім того, у "Стратегії міста 2020” був визначений пріоритет – "Формування сильної місцевої громади". Цей стратегічний пріоритет передбачав налагодження системного діалогу та взаємодії між громадськими організаціями міста та Вінницькою міською радою через розширення участі інституцій громадянського суспільства у житті міста, стимулюванні їх розвитку та посиленні міської ідентичності.

Одним із головних факторів розвитку міста є бажання усіх представників і представниць громади докладати максимум зусиль, щоб і надалі Вінниця була європейською комфортною міською громадою, яка постійно вдосконалюється, знаходить нові ефективні відповіді на виклики. Досягти цього можна лише через співпрацю та співвідповідальність як Вінницької міської ради, так і широкого кола громадськості. Попередній досвід Вінниці демонструє, що постійна комунікація та бажання чути одне одного сприяють побудові довіри, подоланню умовних та реальних бар’єрів задля ефективного вирішення важливих суспільних проблем. При цьому взаємодія має відбуватись з чіткою метою на засадах рівності, прозорості, людської гідності, поваги до прав людини та з дотриманням домовленостей задля досягнення запланованих результатів. Віримо, що в подальшому і досвід розробки та написання Стратегії партнерства вивчатиметься як успішний діалоговий кейс задля впровадження демократичного врядування в українських громадах, – розповіла директорка КП "Інститут розвитку міст" Валентина Ткачук 

Активну роль у даному процесі, відіграє комунальне підприємство «Інститут розвитку міст» - це інноваційна організація, яка дає поштовх важливим сферам розвитку Вінниці, а саме розвитку міжнародної співпраці, удосконаленню урбаністичних підходів у громаді, покращенню просторового планування, займається питаннями екології та протидії змінам клімату, аналізує, вивчає та пропонує потрібні рішення у сфері транспорту та мобільності та розвитком громадянського суспільства. 

У Вінниці затвердили Стратегію партнерства інститутів громадянського суспільства та міської ради

В рамках роботи над Стратегією партнерства представники “Інституту розвитку міст” проаналізували міжнародний досвід та зрозуміли, що вагомість і статус подібних документів різняться: в деяких країнах це взаємні угоди між урядами (Велика Британія, Хорватія) чи парламентами (Естонія) з організаціями громадянського суспільства, а в інших –  односторонні стратегії, прийняті урядами країн (Угорщина, Польща, Данія, Чехія). У випадку Вінниці вийшла спільна робота громадянського суспільства та муніципалітету.

Нагадаємо, Чергова сесія міської ради за 30 квітня 2021 року

Читайте також

Вінницький осередок Veteran Hub допомагає Захисникам, Захисницям та їхнім рідним
Детальніше
“Талант року – 2024” у Вінниці відзначили учнів, які здобули перемоги найвищого рівня
Детальніше
Війна та освіта: як Вінниці вдалося успішно адаптувати навчальні заклади до нових реалій
Детальніше
Громада міста-побратима закупила для Вінниці наркозну станцію і транспортний ШВЛ
Детальніше
У Вінницько-Хутірському окрузі започаткував роботу простір для освіти та розвитку молоді
Детальніше
Благодійний ярмарок «Код нації» у центрі Вінниці влаштували маленькі волонтери
Детальніше