Ще одна вінницька громада приєдналась до Православної Церкви України

Ще одна вінницька громада приєдналась до Православної Церкви України

15:48 24.05.2021

В день пам’яті святителя Миколая, 22 травня, до храму святої великомучениці Параскеви у село Гавришівка Вінницького району завітав представник управління Вінницько-Барської єпархії ПЦУ архімандрит Софроній (Чуприна), який від імені митрополита Вінницького і Барського Симеона привітав місцеву релігійну громаду із завершенням процесу зміни підлеглості у канонічних питаннях, виходом з підпорядкування УПЦ (що перебуває у єдності з Московським патріархатом) і приєднанням до Помісної Православної Церкви України.

Після Божественної літургії, яку о. Софроній звершив у співслужінні з настоятелем парафії ієреєм Павлом Звіринським, архімандрит вручив голові парафіяльної ради юридичні документи та подарував копію Томосу про автокефалію Православної Церкви України.

Після цього відбулося спілкування представника єпархії з парафіянами. За їхніми словами, ще з того часу, як у 2018 році пройшов Об’єднавчий Собор і була проголошена Православна Церква України, практично усі жителі Гавришівки вирішили бути в Українській Церкві, однак проти рішення пастви виступив місцевий священник о. Анатолій. Тому довгий час майже всі селяни не ходили до храму, окрім тих, хто співав на криласі і виконував церковні послухи. Та, нарешті, і вони звернулися до священника з проханням підтримати громаду, але той знову відмовився.

В нас все пройшло мирно, тому що практично не було тих, хто підтримував російську Церкву, - розповідає одна найстарших парафіянок Зінаїда Миколаївна Марченко – та й священник повів себе коректно: не вчиняв скандалу і не запрошував "тітушок", як про це ми чули з інших сіл. За це ми його продовжуємо поважати. Але він зробив свій вибір і залишився в російський Церкві, а ми приєдналися до нашої помісної Української Православної Церкви, - передає слова селян пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ).

За кілька тижнів до Пасхи, коли громада остаточно вирішила приєднатися до ПЦУ, її представники звернулися до Вінницько-Барської єпархії, і з благословення митрополита Симеона у Гавришівку був призначений священник Павло Звіринський. Незважаючи на свою молодість, о. Павло швидко здобув авторитет у громаді. Цьому сприяла активна пастирська діяльність і спільні справи, які священник організовує на парафії. Так, до свята Пасхи Христової у Гавришівці був проведений конкурс дитячого малюнку, і усі діти були відзначені подарунками. Після Пасхи парафіяни відвідали з вітаннями і подарунками своїх односельчан похилого віку, які не мають змоги відвідувати храм. З благословення настоятеля у соціальній мережі Facebook була створена сторінка парафії, яка розповідає про її діяльність та інформує членів громади про події церковного життя.

Нещодавно через оголошення у Інтернеті був розпочатий збір коштів на літературу для богослужінь. українською мовою, і вже невдовзі кошти були зібрані і книжки привезені до храму. Члени кліру тішаться, що мають можливість молитися українською мовою і розуміти усі деталі богослужіння, які раніше були для них недоступні. Розповідають, що спочатку побоювалися переходити на українську, переживали, бо за багато років звикли співати і читати церковнослов’янською, але дуже швидко навчилися і полюбили службу рідною мовою.

А поки відбувалися ці події у церковному житті Гавришівки, на парафії пройшли збори релігійної громади і було ухвалене рішення про зміну підпорядкування у канонічних та організаційних питаннях. На підставі цього рішення був зареєстрований статут громади у новій редакції.

Нагадаємо, у місті Бар освятили хрест на місці будівництва нового храму.

Читайте також

Із наповненими кошиками та вірою в диво православні християни та греко-католики відзначили Великдень
Детальніше
У головному соборі Вінниці звершили святкове богослужіння у Пасхальну ніч
Детальніше
Вінниччина - у трійці областей, де до ПЦУ перейшло найбільше церков
Детальніше
У Вінниці просто неба відкрили традиційну виставку подільських писанок
Детальніше
Вінницька писанкарка Тетяна Пірус володіє унікальними знаннями про давні народні традиції
Детальніше
Вінничан запрошують у похід до єдиного на Поділлі джерела святого Якова
Детальніше