Серед звільнених з полону 207 українців - захисник з Могилева-Подільського
31 січня відбувся 50-ий обмін полоненими. У рамках роботи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, за дорученням Президента України Володимира Зеленського вдалося повернути понад дві сотні українських Оборонців. Серед звільнених є захисник з Вінниччини.
Про те, що з полону звільнили земляка повідомив на своїй сторінці голова Могилів-Подільської міської територіальної громади Геннадій Глухманюк.
Серед звільнених з російського полону - мешканець Могилева-Подільського, - зазначив він.
![Серед звільнених з полону 207 українців - захисник з Могилева-Подільського](/sites/default/files/styles/compressor/2048x1363/inline-images/sered-zvilnenikh-z-polonu-207-ukrainciv-zakhisnik-z-mogileva-podilskogo-7.jpg?itok=9ir1h2ue)
Серед врятованих військовослужбовців цього разу 95 представників Збройних Сил України, 56 нацгвардійців, 26 прикордонників, 29 воїнів Територіальної оборони та один представник Національної поліції України.
180 Оборонців, які повертаються додому - з рядового та сержантського складу, ще 27 - українські офіцери. Щонайменше 36 з них мають поранення або серйозні хвороби. Найстаршому зі звільнених Оборонців вже виповнився 61 рік, а наймолодшому невдовзі буде 21. Серед звільнених військовослужбовців - захисники Маріуполя, Херсона, бійці з острова Зміїний, морпіхи та бойові медики, - зазначають у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
![Серед звільнених з полону 207 українців - захисник з Могилева-Подільського](/sites/default/files/styles/compressor/2048x1363/inline-images/sered-zvilnenikh-z-polonu-207-ukrainciv-zakhisnik-z-mogileva-podilskogo-4.jpg?itok=QOFgxzfR)
Зокрема, з ворожого полону вдалося врятувати молодшого сержанта Захара. Він потрапив до рук російських терористів разом зі своєю дружиною Тетяною після евакуації з "Азовсталі" у травні 2022 року. Менш ніж за пів року жінку вдалося обміняти й повернути в Україну. Тетяна оселилася разом з двома доньками у Дніпрі. Однак 14 січня росіяни вдарили ракетою у багатоповерхівку, де мешкала родина. Захисниця загинула під завалами разом з молодшою донечкою та матір'ю чоловіка. Старша 19-річна донька Руслана сьогодні чекає на повернення тата.
Повертаються додому медики, які в надлюдських умовах рятували побратимів і цивільних на Маріупольському металургійному комбінаті та "Азовсталі". Повернувся на рідну землю старший лейтенант, який боронить Україну з 2014 року, пройшов Дебальцево і двічі удостоєний ордена "За мужність". Визволені з неволі двоє рідних братів, солдатів ЗСУ Анатолій та Павло. Врятований також ще один оборонець острова Зміїний, - додають у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
![Серед звільнених з полону 207 українців - захисник з Могилева-Подільського](/sites/default/files/styles/compressor/2048x1363/inline-images/sered-zvilnenikh-z-polonu-207-ukrainciv-zakhisnik-z-mogileva-podilskogo-2.jpg?itok=hKqSak2N)
З моменту повномасштабного вторгнення з російського полону вдалося визволити вже 3035 Захисників та Захисниць. Висловлюємо вдячність Об’єднаним Арабським Еміратам за надану допомогу та сприяння в організації цього обміну.
Нагадаємо, з російського полону повернулись 230 українських захисників і захисниць - серед них восьмеро жителів Вінниччини. Це найбільший з усіх обмінів, повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.