Проєкт #100 майстерень: кошти на оновлення отримають два ПТУ Вінниччини

Проєкт #100 майстерень: кошти на оновлення отримають два ПТУ Вінниччини

11:53 21.03.2024

Визначено перші 72 заклади професійної освіти, які отримають 500 млн грн державних коштів на оновлення майстерень. Серед них два - з Вінниччини: Гущинецьке вище професійне училище та Центр професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці.

Про це 21 березня інформує Вінницька обласна рада.

Трансформація закладів відбувається в межах проєкту #100 майстерень. Уже наприкінці весни вони розпочнуть масштабні оновлення навчальних приміщень, а в наступному навчальному році в них вже зможуть здобувати освіту, - йдеться у повідомленні.

Решту 28 профтехів, майстерні яких буде оновлено за кошти міжнародних партнерів і бізнесу, ще обирають. 

Проєкт #100 майстерень - це можливість уже зараз сформувати якісну та ефективну базу для навчання майбутніх професіоналів. Як результат - у подальшому вплинути на потреби економіки й бізнесу. Також ми розуміємо, яких фахівців не вистачає на ринку праці та які професії будуть затребувані для відбудови та відновлення країни, - зазначив Віце-прем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Найпопулярніші напрями, за якими будуть створені майстерні в 72 профтехах: 

  • сільське господарство - 14 майстерень; 
  • громадське харчування - 10 майстерень;
  • промисловість та машинобудування - 7 майстерень;
  • будівництво та автомобільний транспорт - 6 майстерень.

Майстерні будуть також створені за такими профілями, як зварювання, металообробка, деревообробка тощо. 

Торік МОН оголосив про старт проєкту #100 майстерень, метою якого є оновлення майстерень закладів професійної освіти, які допоможуть учням ефективно і якісно навчатися найбільш потрібних професій для країни. 

Нагадаємо, в Україні говорять на широкий загал, що вишів забагато, їх рівень якості освіти далеко не завжди відповідає статусу, а останнім часом вступ до університетів використовують, як можливість уникнути мобілізації. Натомість передвища фахова освіта виглядає більш стабільною. Що пропонують абітурієнтам коледжі, чи високий рівень освітніх послуг та який процент працевлаштування студентів?

Читайте також

Незламний тракторист вінничанин повернувся додому після трьох років російського полону
Незламний тракторист: вінничанин повернувся додому після трьох років російського полону
Детальніше
Японія інвестує у вінницьких профі індустріальний коледж став майданчиком міжнародної підтримки
Японія інвестує у вінницьких профі: індустріальний коледж став майданчиком міжнародної підтримки
Детальніше
Вперше у Вінниці лікарі «Пироговки» повертають посмішку воїну через унікальну надскладну операцію
Вперше у Вінниці: лікарі «Пироговки» повертають посмішку воїну через унікальну надскладну операцію
Детальніше
Вшановуємо пам'ять Героїв-земляків
Вшановуємо пам'ять Героїв-земляків
Детальніше
Імена у камені на Вінниччині відкрили ще три меморіальні дошки трьом полеглим захисникам
Імена у камені: на Вінниччині відкрили меморіальні дошки ще трьом полеглим захисникам
Детальніше
Троянди, що лікують душу як у Калинівській громаді підтримують рідних загиблих Героїв
Троянди, що лікують душу: як у Калинівській громаді підтримують рідних загиблих Героїв
Детальніше