Прокуратура запобігла незаконному використанню 52 га землі на Вінниччині

Прокуратура запобігла незаконному використанню 52 га землі на Вінниччині

10:27 24.06.2024

Немирівська окружна прокуратура встановила порушення інтересів Липовецької та Райгородської громад у сфері землекористування.

Вінницький апеляційний суд скасував рішення Немирівського районного суду, яким незаконно визнано за громадянами в порядку спадкування право постійного користування земельною ділянкою, що згідно із законодавством не може входити до складу спадщини та спадкуватися. 

Відтак за реагування прокуратури попереджено протиправне використання 50 га землі сільськогосподарського призначення вартістю понад 13 млн грн у Райгородській сільській громаді, - інформує пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Окрім того, встановили, що у 2016 році на території Липовецької міської громади у приватне володіння незаконно вибуло 2 га землі сільськогосподарського призначення вартістю 3,6 млн грн внаслідок т. зв. "подвійної" приватизації. 

Відтак прокуратурою до Липовецького районного суду заявлено позов про витребування земельної ділянки з приватної у комунальну власність Липовецької громади, який судом задоволено. 

Після виконання судового рішення ділянка повернеться у власність громади, яка зможе нею належно розпорядитись та отримувати дохід у бюджет.

Нагадаємо, незаконно заволодів земельною ділянкою територіальної громади, завдавши близько 2,5 млн грн збитків. Поліція повідомила про підозру вінничанину. Про це інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.

Читайте також

14 фіктивних актів замість реальної допомоги як недбалість посадовців убила дитину на Вінниччині
14 фіктивних актів замість реальної допомоги: як недбалість посадовців убила дитину на Вінниччині
Детальніше
Земельний дерибан на Вінниччині посадовець оцінив вісім гектарів у 5 тисяч доларів
Земельний дерибан на Вінниччині: посадовець оцінив вісім гектарів у 5 тисяч доларів
Детальніше
Мільйонні перегляди та нецензурна лайка на адресу ТЦК: вінницьку тіктокерку взяли під варту
Мільйонні перегляди та нецензурна лайка на адресу ТЦК: вінницьку тіктокерку взяли під варту
Детальніше
Генетичний код з народження маленькі вінничани отримали свої перші вишиванки
Генетичний код з народження: маленькі вінничани отримали свої перші вишиванки
Детальніше
Завдав вінничанці чисельних ран і залишив помирати подробиці судового засідання
Завдав вінничанці чисельних ран і залишив помирати: подробиці судового засідання
Детальніше
Мільйони на благоустрій прокурори змусили забудовників «розщедритися» на користь вінницьких громад
Мільйони на благоустрій: прокурори змусили забудовників «розщедритися» на користь вінницьких громад
Детальніше