Посівна кампанія на Вінниччині набирає темпів

Посівна кампанія на Вінниччині набирає темпів

17:13 13.04.2021
19

За інформацією Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької облдержадміністрації, станом на 12 квітня, по всіх категоріях господарств області посіяно ранніх ярих зернових культур на площі 62,04 тис. га, що становить 70,3% до прогнозу посіву. 

В тому числі:

  • ярої пшениці на площі 6,7 тис. га з 11 тис.га (61,5% до прогнозу);
  • ярого ячменю – 50,5 тис. га з 71,3 тис. га(70,8% до прогнозу);
  • вівса – 0,84 тис. га з 1 тис. га (84% до прогнозу);
  • гороху – 4 тис. га з 5 тис. га (80% до прогнозу).

Окремі господарства області розпочали посів кукурудзи на зерно, культуру вже посіяно на площі 0,4 тис. га (0,1% до прогнозу).

Цукрові буряки по всіх категоріях господарств посіяно на площі 7,5 тис. га (15,3% до прогнозу).

Розпочато посів соняшнику.

Стан посівів озимих культур неоднозначний. Активне відновлення вегетації через часті низькі березневі температури відбувалося дуже повільно.
Об’єктивний стан розвитку озимих посівів наразі встановити складно. Продовжується моніторинг фахівцями усіх посівів для оцінки їх фізіологічного стану та планування подальшого догляду за ними.

Цього року посівна площа під сільськогосподарськими культурами в цілому по всіх категоріях господарств залишається незмінною і становитиме 1627 тис. га. Прогнозована структура посівів також вже є практично сталою останні роки: 53% - зернові та зернобобові, технічні культури - 32%, картопля і овочі - 8%, кормові культури - 7%.

Прогнозовано зернові та зернобобові культури займатимуть площу 855 тис. га, на 30 тис. га менше ніж минулого року. з яких 324 тис. га вже посіяно восени озимими зерновими. На сьогодні вони перебувають у доброму та задовільному стані. Пересіву площ озимих культур практично немає.

Ярі зернові та зернобобові культури прогнозується посіяти на 531 тис. га., з яких рання група зернових (ярий ячмінь, яра пшениця, горох, овес) становитиме 88,2 тис. га.

Кукурудза на зерно – прогнозується на 427 тис. га.

Пізні круп’яні культури – на 10 тис. га

Технічні культури прогнозується посіяти на площі 521 тис. га, (+28,7 тис. га) в тому числі: цукрового буряка – 49 тис. га, соняшника – 299 тис. га, сої – 109 тис. га. Ріпак озимий - 60 тис. га (+12 тис. га).

Нагадаємо, на Вінниччині ранні зернові посіяли на половині прогнозованих площ.

Читайте також
Вінницькі аграрії закінчили сівбу ранніх ярих зернових та зернобобових
Детальніше
На Вінниччині тривають весняно-польові роботи
Детальніше
Нові можливості для аграріїв: у Вінниці буде агрокластер
Детальніше
На Вінниччині ранні зернові посіяли на половині прогнозованих площ
Детальніше
Вінницькі посіви озимини оцінили за космічними знімками
Детальніше
Аграрії Вінниччини розпочинають весняно-польові роботи
Детальніше