Перший Національний форум "Relocation" відбувся у Вінниці
15 грудня у Вінниці відбувся Перший Національний форум "Relocation". Участь у ньому взяв заступник голови Вінницької обласної ради Дмитро Чаленко.
"Relocation" – це інтерактивна платформа для налагодження комунікації та створення нових ділових зв’язків між релокованими підприємствами. Учасники форуму мали змогу налагодити нові партнерські контакти для своєї діяльності та знайти шляхи об’єднання з іншими компаніями для виходу на нові ринки збуту.
Важлива підтримка не тільки релокованого бізнесу, але й місцевого. Саме на це налаштований форум. Уже давно ми не збиралися в такому форматі, а є багато тем для обговорення, після чого можна зробити певні висновки, зрозуміти, як рухатись далі та налаштуватись на позитивну роботу, – зазначив Дмитро Чаленко. – Економічний фронт так само важливий, як і військовий. На Вінниччині було запропоновано понад 300 локацій для розміщення релокованого бізнесу. Зрозуміло, не всі вони відразу об лаштовані. Місцеві жителі позитивно це сприймали та розуміли, що потрібно допомагати.
Допомога релокованому бізнесу та підтримка економіки – один з пріоритетів роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, створеного обласною радою та Вінницькою міською радою. Крім того, Дмитро Чаленко підкреслив, що малий і середній бізнес зумів втриматись на плаву.
На Вінниччині бізнес працює, податкові надходження – на запланованому рівні. Хоча не можна сказати, що бізнес не втратив обсяги. Втратив. Умови стали важчі, але підприємці не опускають рук і працюють, – додав заступник голови обласної ради. – Бізнес зараз сплачує більше податків, ніж на початку військового вторгнення. Збільшилися надходження в обласний і державний бюджети. Це говорить про те, що кожен працює на перемогу. Всі розуміють, що обсяги впали, логістика складна, витрати виросли, а податки збільшилися. Бізнес відповідально ставиться до сплати податків – це велика перемога на економічному фронті. Більшість підприємців змінили свою свідомість, адже розуміють, що сплата податків – це їхній внесок у перемогу.
Заступник начальника обласної військової адміністрації Сергій Здітовецький підкреслив, що з перших днів війни Вінниччина стала опорним регіоном для тих областей, на території яких тривають або були воєнні дії.
Область впродовж цього періоду транзитом прийняла понад 500 тисяч вимушено переміщених осіб. На сьогодні, згідно з нашими розрахунками, в області – понад 185 тисяч переселенців, з яких майже 50 тисяч – діти, – сказав Сергій Здітовецький. – Що стосується державної програми релокації на території Вінницької області, то на сьогодні цифри такі: 34 підприємства релоковані, створено 852 робочі місця, 19 підприємств уже повернулися додому, 25 – працюють на новій локації, два – монтують обладнання і сім підприємств перевезено на зберігання.
Заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний підкреслив, що Вінниця стала осередком розміщення релокованих підприємств.
З початку повномасштабного вторгнення всі гілки влади – обласна адміністрація, обласна рада та міська рада – долучилися до допомоги релокації підприємств. Але це не могло б відбутися без підтримки вінницького бізнесу, – сказав Андрій Очеретний. – Ключовим стало питання як переконати, щоби бізнес залишився у Вінниці. Ми зробили все можливе – логістика, люди, енергетична інфраструктура – ось саме завдяки цьому ми переконували релокований бізнес залишатися на Вінниччині.
Програмою форуму передбачено проведення дискусійних панелей та обговорення теми "Україна на шляху до ЄС: виклики, можливості для українського, в тому числі релокованого бізнесу". Спікери презентували перспективні продукти та кейси, поінформували про свою участь у міжнародних та вітчизняних донорських програмах для становлення та відновлення бізнесу.
Захід проводився за ініціативи Спілки підприємців "Стіна" та "Вінницький Бізнес Клуб" за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ) та програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні, Уряду Великої Британії та за сприяння Вінницької обласної ради й обласної військової адміністрації, Вінницької міської ради.
Нагадаємо, станом на початок грудня у Вінниці зареєстровано 244 релокованих підприємств, 72 з них приєдналися до Вінницької міської територіальної громади та стали на облік у ГУ ДПС у Вінницькій області як платники податків і зборів протягом листопада.