Освітня сфера, агробізнес та волонтерство: як зараз живе Мурованокуриловецька громада

Освітня сфера, агробізнес та волонтерство: як зараз живе Мурованокуриловецька громада

13:34 07.03.2024

Голова обласної ради Вячеслав Соколовий побував з робочим візитом у Мурованокуриловецькій селищній територіальній громаді. Разом з депутатом обласної ради Петром Струсевичем він ознайомився з роботою обласного комунального закладу - Котюжанівської спеціальної школи.

Виконувачка обов'язки директора Леся Лаврик розповіла, що в школі навчається 55 дітей з особливими освітніми потребами, з них 50 - перебувають на пансіоні. За її словами діти отримують загальну середню освіту, відвідують корекційні заняття.

Голова обласної ради Вячеслав Соколовий ознайомився з матеріально-технічною базою освітнього закладу.

Ми ухвалили рішення про принципи та пріоритети формування обласного бюджету. Коли йдеться про заклади освіти, охорони здоров'я, культури - це про стійкість у непростий час, - зазначив Вячеслав Соколовий. - У нашому обласному комунальному закладі "Котюжанська спеціальна школа" навчаються діти, які потребують особливої уваги. Нещодавно призначений новий керівник, заклад працює, є поточні питання і зауваження. Працюємо над їхнім вирішенням.

Освітня сфера, агробізнес та волонтерство: як зараз живе Мурованокуриловецька громада

Вячеслав Соколовий, Петро Струсевич та селищна голова Галиною Цибульською в Мурованих Курилівцях вшанували пам’ять загиблих земляків-захисників. Вони також побували в місцевому волонтерському центрі, поспілкувалися з волонтерами. Голова обласної ради вручив їм Грамоти та Подяки обласної ради.

Ми не повинні забувати, що війна для всіх. Не тільки для тих, хто на фронті, і не тільки для тих, чиї рідні воюють. Мені здається, що волонтерські центри про це постійно нагадують, - сказав Вячеслав Соколовий.

Освітня сфера, агробізнес та волонтерство: як зараз живе Мурованокуриловецька громада

Мурованокуриловецька селищна голова Галина Цибульська подякувала землякам за те, що вони проявили ініціативу, об’єдналися у волонтерський центр. За словами Галини Цибульської з початку повномасштабної війни люди безоплатно працюють, перевозять гуманітарні вантажі на фронт, щодня плетуть маскувальні сітки.

У Мурованих Курилівцях Вячеслав Соколовий поспілкувався з мисткинею Оленою Косінською, яка створює картини на ящиках від боєприпасів. Він придбав одну з її робіт, кошти від продажу підуть на підтримку військових.

На старій деревині я почала малювати десь у 2016 році - тоді були створені мої перші роботи. Пізніше з'явився "Мілітарі арт". Я не тільки на ящиках від боєприпасів пишу, а й на уламках від ракет, - розповіла Олена. - Один розпис зробила на замовлення Ірпінського історико-краєзнавчого музею - там моя робота на уламку гелікоптера МІ-24, збитого над Київським морем.

Освітня сфера, агробізнес та волонтерство: як зараз живе Мурованокуриловецька громада

В громаді голова обласної ради Вячеслав Соколовий, депутати обласної Ради Олександр Хом’як і Анатолій Крижанівський побували на підприємстві свого колеги Петра Струсевича.

На сьогоднішній день у нас знаходиться - 7000 голів ВРХ, із них 1800 - корів. Ми продаємо молоко на Тульчинський молокозавод, трохи - на Ружин. Виробляємо близько 60 т молока щодня, - розповів Петро Струсевич. - У перші місяці повномасштабної війни було важко - молока ніхто не хотів брати, ціна теж була дуже низькою. Але через півроку ситуація стабілізувалася. Зараз теж непросто, але працюємо!

Освітня сфера, агробізнес та волонтерство: як зараз живе Мурованокуриловецька громада

Фермерське господарство "Велес Віта" створене у 2000  році, орендує понад 3,3 тис. га сільськогосподарських угідь на території  Мурованокуриловецької та Вендичанської громад.

Коли йдеться про стійкість нашої економіки під час війни, про відповідальність і патріотизм бізнесу, зізнаюсь, у першу чергу, згадую фермерське господарство колеги - депутата нашої обласної ради Петра Струсевича, - зазначив Вячеслав Соколовий. - "Велес Віта" спеціалізується на вирощуванні зернових, технічних та кормових культур, розвиває тваринництво. І все - на найвищому сучасному рівні! Робота цього фермерського господарства - це робочі місця й достойні зарплати працівників, податки й бюджетні надходження, підтримка громад, а нині - ще й потужна допомога військовим. Таких підприємств має бути більше. Вони допомагають країні забезпечувати надійний тил, щоб впевненіше йти до Перемоги!

Нагадаємо, голова обласної ради Вячеслав Соколовий 6 березня побував з робочою поїздкою в Мурованокуриловецькій громаді. Участь у поїздці взяв депутат обласної ради Петро Струсевич.

Читайте також

"Не всі знайомі поставились із розумінням до мого вибору": депутат Вінницької облради Ілля Гуменчук рятує бійців на передовій
Детальніше
Кабінети МРТ, КТ та Рентген-операційна: у Подільському центрі онкології тривають ремонтні роботи
Детальніше
Питання реабілітації ветеранів розглянули на Координаційній раді з питань місцевого самоврядування
Детальніше
На Вінниччині вручили дипломи переможцям конкурсу "Безпечні стійкі громади"
Детальніше
У Вінниці змінився керівник Клінічного Центру інфекційних хвороб
Детальніше
В Копайгородській громаді переобладнають гуртожиток під квартири для переселенців
Детальніше