Один з навчальних закладів Ладижина отримав генератор від Гумштабу

Один з навчальних закладів Ладижина отримав генератор від Гумштабу

15:04 06.02.2023

Один із навчальних закладів Ладижина отримав генератор потужністю 110 кВт від Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу. Його передали голова обласної ради Вячеслав Соколовий спільно з секретарем Вінницької міської ради Павлом Яблонським. У робочій поїздці до Ладижина також взяв участь депутат обласної ради Ігор Хміль.

На Вінниччину генератор поставили партнери Гумштабу - "Люнебурзький проект допомоги  в Україні е.в.".  Генератор буде забезпечити безперебійну подачу електроенергії від твердопаливної котельні та роботу харчоблока.

Наші партнери - "Люненбурзький проєкт допомоги в Україні е.в." (Німеччина) та його керівник Ральф Петер Ольснер. Це людина, яка працює на Вінниччині з гуманітарною місією вже понад пів року, - розповів Вячеслав Соколовий. - Починалася наша співпраця в освітній сфері на базі Барської громади. Петер зробив дуже багато для медичних закладів. Нині, розуміючи важливість енергетичної складової, він продовжує роботу в різних громадах. Генератори передавалися в низку комунальних закладів області. Зараз - передали в навчальний заклад міста Ладижин. В Ладижині діяльність Штабу координує Ігор Хміль. Ми й надалі будемо підтримувати наші громади спільно із зарубіжними партнерами.

Один з навчальних закладів Ладижина отримав генератор від Гумштабу

Ральф Петер Ольснер побував у багатьох громадах Вінниччини. Разом з лікарем-волонтером, партнером "Люнебурзького проєкту допомоги  в Україні е.в." Андрієм Форманчуком неодноразово допомагав Вінниччині. Зокрема, восени з депутатом обласної ради Віктором Пигулею доправили гуманітарну допомогу в Херсон.

Секретар Вінницької міської ради Павло Яблонський зазначив, що до роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, який почав працювати з початку повномасштабної російської агресії, долучилися багато людей, в тому числі з-за кордону.

Наші німецькі партнери плідно співпрацюють з Барською громадою, з містом Вінницею. Тепер вони передали генератор на 110 кВт. І штаб вирішив передати його саме сюди - в Ладижин, щоб забезпечити харчоблок і котельню, освітлення і гарячу  воду, щоб діти та працівники не залежали від енергопостачання, - каже Павло Яблонський. - Ми постійно на зв`язку з людьми, які координують роботу Штабу на місцях - в громадах. У Ладижині цим займається Ігор Хміль. У нас є постійний зв'язок, і ми розуміємо потреби. Залежно від них і формуємо поставки.

Один з навчальних закладів Ладижина отримав генератор від Гумштабу

Координатор Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, депутат обласної ради Ігор Хміль розповів, що до нього, як до координатора Штабу, було звернення громади про потребу генератора для школи.  

Керівник Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимир Гройсман звернувся до наших зарубіжних партнерів, і ось передаємо генератор. Він закриє потреби школи в опаленні, освітленні на 100%, - додає Ігор Хміль.  

Один з навчальних закладів Ладижина отримав генератор від Гумштабу

Директор навчального закладу розповів, що такий генератор для школи - це гарантія нормальної роботи навчального закладу й гарантія завтрашнього дня.

Це означає, що в нас буде приготовлена їжа, буде опалення, працюватимуть наші бойлери. Все обладнання буде повністю працювати. Якщо все робити грамотно, то ми ще зможемо запустити нашу теплову пушку, - каже директор навчального закладу. - Із другої чверті ми працюємо офлайн. Облаштуванням укриття займалися влітку. Працював весь колектив, долучилися батьки й наші колишні учні. Було важко, але ми створили умови, які дозволяють там навчатися дітям: тепло, є інтернет, вода, є місця, де можна грати в шахи та шашки, дивитися кінофільми. Для садочка, що поряд, взагалі - супер, є ліжечка, де можна діткам поспати, прибрано, затишно.

Один з навчальних закладів Ладижина отримав генератор від Гумштабу

На території навчального закладу працює "Пункт Незламності". Окрім того, на базі пункту працює освітньо-цифровий ХАБ (ОЦХ), яким мають можливість користуватися як відвідувачі, так і учасники освітнього процесу. Також в "Пункті Незламності" діє патріотичний коворкінг-центр та організовано "Буккросинг" - куточок для обміну книгами, який діє за принципом "Прочитав - залиши іншому".

Нагадаємо, Калинівська центральна лікарня отримала генератор у рамках гуманітарної допомоги від Всесвітньої організації охорони здоров'я. Потужність генератора становить 200 кВт, тож відтепер медзаклад має енергетичну незалежність.

Читайте також

Вінниця передала бійцям FPV-дрони, «мавіки», зарядні станції та сухі душі
Детальніше
У Вінниці для дітей Захисників і ВПО влаштували екскурсію на «Вервольф» та в музей-садибу Пирогова
Детальніше
Школярі Вінниці детальніше дізнались про роботу ІТ-сфери
Детальніше
Гумштаб організував черговий похід до зоопарку для дітей Вінницької громади
Детальніше
Гумштаб організував для маленьких вінничан розваги в аквапарку
Детальніше
Чергову партію дронів та тепловізори відправили з Вінниці на східний напрямок
Детальніше