Низенькі, високі або ж у горщиках: купити живу ялинку на Вінниччині можна від 132 гривень
Щоб забезпечити жителів області вічнозеленими деревами до свят, лісівники Вінниччини спеціально закладають новорічні плантації та вирощують для реалізації пухнастих красунь на спеціалізованих шкілках та на землях, не придатних для лісівництва. Розпочали реалізацію новорічних дерев вже у "Гайсинському лісгоспі".
Гайсинські лісівники мають багаторічний досвід з вирощування новорічних красунь. Зрозуміло, що споживач хоче придбати головний атрибут Нового року у відмінному товарному вигляді, певної висоти, з густою зеленою хвоєю та гарною формою крони. А лісівникам для цього потрібно докласти багато зусиль. Для початку з найкращих насаджень у зимовий період заготовляють шишки. Після перероблення насіння висівають у розсаднику. Тут протягом двох років сіянці плекають, прополюють, підживлюють. І лише потім лісівники висаджують ялини та сосни на спеціалізовані плантації новорічних дерев, де ще п'ять-шість років проводять ручні та механізовані догляди.
Щорічно лісівники "Гайсинський лісгосп" поповнюють шкілки новорічних дерев на 25 тис. шт. сіянців ялини європейської, сосни звичайної, сосни кримської для подальшого вирощування та реалізації в передноворічний сезон, — інформує пресслужба Вінницького Обласного управління лісового та мисливського господарства.
Цьогоріч згідно з дозволами гайсинські лісівники мають п'ять тисяч вічнозелених красунь для реалізації школам, дитячим садкам, організаціям та населенню. Вартість новорічних дерев цілком помірна та залежить від висоти:
- до 1 м – 132 грн;
- 1,1-1,9 м - 180 грн;
- 2-2,4 м – 252 грн;
- 2,5-3 м – 354 грн.
Також підприємство реалізовує ялини із закритою кореневою системою (у горщиках):
- ялина звичайна – 0,5 м за ціною 300 грн., 1 м – 1320 грн., 1,5 м – 2340 грн.;
- ялина колюча (ф. голуба). – 0,5 м за ціною 504 грн., 1 м – 1524 грн., 1,5 м – 2340 грн.
Усі бажаючі можуть придбати новорічні дерева на базовому лісорозсаднику, у лісництвах або на ялинкових базарах.
Новорічні ялинки, вирощені у лісгоспі, під час заготівлі та продажу маркуються спеціальними уніфікованими засобами - бирками-стяжками, які містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код, що надає дані про походження дерева. Завдяки спеціальному онлайн сервісу покупець легко може перевірити законність заготівлі та реалізації ялинки. Якщо інформація на сайті відсутня, це свідчить про сумнівне походження вічнозеленої красуні.
Нагадаємо, з 14 по 31 грудня у Вінницькій міській територіальній громаді працюватимуть ялинкові ринки. Новорічну атрибутику продаватимуть на визначених територіях, які затверджені рішенням виконавчого комітету міської ради.