Над Вінниччиною з літаків скидатимуть вакцину від сказу для хижих тварин

Над Вінниччиною з літаків скидатимуть вакцину від сказу для хижих тварин

12:06 03.09.2021
34

З 15 вересня на Вінниччині планують розпочати кампанію з вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Для цього залучатимуть  літаки АН-2. Загалом з літаків планують розкидати більш ніж півмільйона доз приманок. Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Під час кампанії оброблять площу у більш як 22 тис. квадратних кілометрів. Будуть застосовуватись спеціальні приманки із антирабічною вакциною для диких м’ясоїдних, яка безпечна для людей та інших тварин. Розповсюдження вакцини відбуватиметься над польовими та лісовими угіддями області поза територіями населених пунктів, болотами, водоймищами, авто- та залізничними шляхами, - йдеться в повідомленні.

Приманка має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині - желеподібна капсула з вакциною проти сказу "Орісвак".

В ГУ Дерпродспоживслужби Вінниччини звертаються до мешканців області з проханням із порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин. При виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати для тварин.  

Для довідки

Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, яка уражає центральну нервову систему з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і без лікування завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та бродячі тварини, однак, основним джерелом вірусу сказу є червона лисиця.

Нагадаємо, Вінницькі лісівники завершують цьогорічний облік диких тварин

Читайте також
Понад 7 тисяч вінничан зареєструвались в акції "Вакцинуйся. Збережи життя"
Детальніше
Вінницька область нарощує виробництво молока
Детальніше
Команда ТОВ "Чотири Лапи Україна" стерилізує ще близько 250 безпритульних собак у Вінниці
Детальніше
У Вінниці зробити щеплення можна і у будні, і в вихідні
Детальніше
У Вінниці продовжується імунізація освітян
Детальніше
У Вінниці триває імунізація населення від коронавірусу
Детальніше