На водоймах Вінниччини встановили 250 штучних рибних гнізд - нерестилищ

На водоймах Вінниччини встановили 250 штучних рибних гнізд - нерестилищ

11:46 17.04.2025

На водоймах Вінницької області відбулись заходи щодо встановлення штучних гнізд - нерестилищ. Вінницький рибоохоронний патруль виготовив і встановив майже 250 нерестових гнізд.

Про це 17 квітня інформують у Вінницькому рибоохоронному патрулі.

На водоймах Вінниччини встановили 250 штучних рибних гнізд - нерестилищ

Найбільшу кількість нерестових гнізд виготовили та встановили на таких водосховищах:

  • Ладижинське – 100 гнізд,
  • Дмитренківське – 150 гнізд.

Нерестові гнізда – це спеціальні конструкції у вигляді вінків (снопів), зв’язаних із гілок кущів або хвойних дерев, які занурюються у воду.

Штучні нерестові гнізда є особливо актуальними. Адже навесні відбувається сильне коливання рівня води. Тож відкладена на мілководді поблизу берега ікра після швидкого падіння рівня води гине, що зменшує популяцію цінних видів риби, - зазначили спеціалісти відділу іхтіології та регулювання рибальства.

Для розв'язання цієї проблеми й встановлюються штучні нерестові гнізда. Їх конструкція дуже проста. Зрізані кущі або хвойні гілки зв’язуються у вигляді довгого снопа, а потім по всій його довжині чіпляють порожні пластикові пляшки. Вони будуть утримувати гніздо на плаву. З обох боків прив’язують каміння для стійкого положення конструкції на воді. Після цього їх катером або човном відтягують на 15-20 метрів від берега і встановлюють паралельно до берегової лінії. Якщо рівень води знижується, то гніздо саме відпливає від берега. Тож гнізда будуть місцем відкладення ікри.

Нагадаємо, на Вінниччині триває щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов риби. У цей період для створення сприятливих умов нересту, на водоймах забороняється пересуватися транспортними засобами та моторними суднами.

Читайте також

Поповнення у Подільському зоопарку вперше в історії закладу вилупилися пташенята Ему
Поповнення у Подільському зоопарку: вперше в історії закладу вилупилися пташенята Ему
Детальніше
Палити листя - дорого скільки вінничан отримали штрафи та як порушників вираховують через камери
Палити листя - дорого: скільки вінничан отримали штрафи та як порушників вираховують через камери
Детальніше
Масштабне браконьєрство на Вінниччині збитки перевищили 7 мільйонів гривень
Масштабне браконьєрство на Вінниччині: збитки перевищили 7 мільйонів гривень
Детальніше
Понад 2000 мішків сміття як вінничани гуртом очищують місто від бруду
Понад 2000 мішків сміття: як вінничани гуртом очищують місто від бруду
Детальніше
У Вінниці висаджують нові дерева на Хмельницькому шосе
У Вінниці висаджують нові дерева на Хмельницькому шосе
Детальніше
У Вінниці на волю випустили кажанів після зимової реабілітації
У Вінниці на волю випустили кажанів після зимової реабілітації
Детальніше