На Вінниччині вшанували пам'ять жертв політичних репресій

На Вінниччині вшанували пам'ять жертв політичних репресій

12:23 17.05.2021

День пам’яті жертв політичних репресій відзначається  щорічно у третю неділю травня, згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

Перший заступник Голови обласної державної адміністрації Наталя Заболотна, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації Світлана Василюк та члени обласного товариства політичних в’язнів і репресованих, на знак вшанування пам’яті жертв політичних репресій, хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих та поклали і лампадки до пам’ятних знаків жертвам комуністичного терору на Вінниччині.

Пік репресій на Вінниччині припав на осінь 1937 та початок 1938 року. Увесь світ дізнався про Вінницьку трагедію, коли були опубліковані протоколи міжнародної комісії представників 13 європейських держав, яка працювала в 1943 р. під час розкопок місць поховання жертв сталінських репресій. Всього під час репресій постраждало понад 42 тисячі  вінничан.

Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування.

Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними об’єктами КДБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до відповідних архівів був заборонений.  

За даними архіву СБУ тільки у 1937-38 роках в Україні заарештовано 267 тис. 579 осіб, з них 122 тисячі розстріляно.
 
Нагадаємо, у Вінниці на території педуніверситету відкрилась виставка про жертв Другої світової війни.

Читайте також

Вінниччина отримала рюкзаки з канцелярією для дітей-переселенців
Детальніше
У Вінниці обговорили можливості співпраці з Індією - йшлося про медичне обладнання
Детальніше
На Вінниччині триває навчання асистентів дитини
Детальніше
У Вінниці обговорили які громади краю отримають кошти на післявоєнну відбудову
Детальніше
У Вінниці відбулось установче засідання офісу міжнародного співробітництва
Детальніше
Вінниччина перша в Україні сформує єдину систему реабілітаційної допомоги
Детальніше