На Вінниччині у 25 підрозділах поліції протягом року діє проєкт «Custody Records»
У відділі поліції №1 Гайсинського райуправління до річниці впровадження системи «Custody Records» 25 січня відбулось засідання круглого столу за участі працівників управління з дотримання прав людини в поліцейській діяльності, очільника відділу поліції, співробітників прокуратури, адвокатури та суду й представників безоплатної правової допомоги.
Про це інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.
Під час зустрічі присутні підбили підсумки та результативність роботи системи контролю, - йдеться у повідомленні.
Інноваційна система обліку «Custody Records» та фронт-офіси (простір, в якому постійно знаходиться поліцейський, котрий зможе допомогти кожному, хто звертається з різних питань: подати звернення, отримати консультацію, довідку або ж будь-яку юридичну послугу) повноцінно функціонують у 25 підрозділах ГУНП у Вінницькій області й щоденно доводять свою ефективність.
Завдання системи – убезпечити правоохоронців від можливих неправдивих звинувачень у протиправних діях, гарантувати безпечне перебування затриманих осіб під контролем поліції, забезпечивши можливість ефективно боротися зі злочинністю, не порушуючи при цьому права людини. Водночас система відеомоніторингу зможе захистити правоохоронців від можливих провокацій, допоможе уникнути конфліктних ситуацій та за допомогою записів вирішити спірні моменти.
Варто зазначити, що зменшилась кількість скарг, у тому числі й безпідставних, щодо дій поліцейських. Завдяки «Custody Records» у підрозділі поліції може безпечно почуватися кожен, адже проєкт передбачає відеонагляд, котрий однаково захищає права і громадян, і правоохоронців, - зазначив начальник відділу поліції №1 Гайсинського райуправління Вадим Революк.
Детальну презентацію конкретних випадків дієвості автоматизованої системи відеомоніторингу провела старший інспектор з дотримання прав людини Гайсинського РУП Наталія Беспалько.
Це позитивний досвід та продовження роботи над подальшим втіленням міжнародних стандартів захисту прав людини на Вінниччині. Сьогодні це завдання є особливо важливим для державних органів і пріоритетним для Національної поліції України, тому ми продовжуємо впроваджувати безпекові проєкти у нашому регіоні, - підсумував старший інспектор з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності (з дислокацією у Вінницькій області) УДПЛ ДГІтаДПЛ НПУ Вадим Кулик.
Нагадаємо, у відділенні поліції №2 Гайсинського райуправління запровадили роботу «Custody Records». Про це інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.