На Вінниччині дітей на щеплення супроводжуватиме песик “Вакцинайко”

На Вінниччині дітей на щеплення супроводжуватиме песик “Вакцинайко”

20:35 25.01.2024

На Вінниччині дітей на щеплення супроводжуватиме песик “Вакцинайко”. Такий проєкт анонсувала команда Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України. На його реалізацію медики отримали мінігрант від Українського Католицького Університету, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Бельгії.

Про це 25 січня поінформували у самому Центрі.

В межах проєкту ми прикрасимо стіни медзакладів сюжетними наліпками із зображенням песика Вакцинайка, який “зустрічатиме” дітей та їхніх батьків на вході у лікарню та проходитиме з тими типовий маршрут дорогою на вакцинацію. Вакцинайко у простій та веселій формі коміксів “повідомлятиме” дітям та батькам, чому не слід боятися щеплення, як вакцина захищає від хвороб та що відбуватиметься безпосередньо у маніпуляційному кабінеті. А крім цього Вакцинайко “розповідатиме” цікавинки про вакцини та мікроби, щоби діти змалечку знали та розуміли важливість щеплення. Діти, які вакцинують, отримуватимуть медаль з Вакцинайком, - йдеться у повідомленні.

Більш дружнім місцем для дітей, які приходять на профілактичні щеплення, в результаті впровадження проєкту стануть медичні заклади трьох громад області:

  • Шаргородської, 
  • Жмеринської,
  • Могилів-Подільської.

Головна мета — щоби всі діти на Вінниччині були вакциновані та захищені від небезпечних хвороб.

В такий спосіб ми хочемо, щоб похід в лікарню на щеплення був не таким стресовим як для дітей, так і для батьків.  Також в межах проєкту зніматимемо цікаві відео про щеплення, здійснюватимемо виїзди в громади під час ярмарок та свят, щоб розповісти людям про щеплення та вакцинувати від хвороб, - додають у Центрі.

Нагадаємо, для жителів Вінницької міської територіальної громади, у тому числі зі статусом ВПО, муніципальна програма «Здоров’я вінничан» передбачає відшкодування 50% вартості вакцини бюджетним коштом. Дітям, позбавленим батьківського піклування та дітям з інвалідністю імунізація проводиться безоплатно.

Читайте також

Де та які види безкоштовних медичних послуг надають для учасників бойових дій у Вінниці?
Детальніше
У Вінниці змінився керівник Клінічного Центру інфекційних хвороб
Детальніше
Понад 3 тисячі домашніх тварин щепили проти сказу у приватному секторі Вінниці
Детальніше
Вінницьку лікарню відвідали іноземні експерти у сфері реконструктивної хірургії, реабілітації та протезування
Детальніше
Де на Вінниччині у червні працюватиме пересувний мамограф "Квітка"
Детальніше
У Вінниці підписали Меморандум про співпрацю з Червоним Хрестом України
Детальніше