На Вінниччині спостерігається високий рівень захворюваності на грип

На Вінниччині спостерігається високий рівень захворюваності на грип

11:17 05.02.2024

Станом на 5 лютого у Вінницькій області спостерігається високий рівень інтенсивності захворюваності на грип та ГРВІ.

Всього захворіло 12970 осіб, в тому числі 81 особа, що мали лабораторно підтверджені випадки COVID-19, серед захворілих 6845 (52,7%) дітей.

Захворюваність є на 43,7% вище базового рівня. Було госпіталізовано 581 особу, в тому числі 378 дітей. З початку епідсезону на території Вінницької області зареєстровано один летальний випадок, - інформує Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Базовий рівень захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції перевищений у Вінниці, Вінницькому та Гайсинському районах.

Лабораторна діагностика

З початку епідемічного сезону у вірусологічній лабораторії Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України методом ПЛР досліджено 253 зразки матеріалу, з яких у 15 випадках підтвердили грип типу А (не субтипований) та у восьми випадках підтвердили RS вірус.

Специфічна профілактика

Для проведення специфічної профілактики грипу в цілому по області відібрали 27 124 особи з групи ризику. З початку епідемічного сезону щепили 8 177 осіб.

Нагадаємо, у Вінниці продовжує діяти муніципальна програма "Здоров'я вінничан". У її межах мешканці Вінницької територіальної громади, у тому числі зі статусом внутрішньо переміщених осіб, мають можливість імунізуватись проти грипу за половину від вартості вакцини. Інша частина коштів покривається з бюджету громади. 

Читайте також

У Вінниці відкрили новітній центр сімейної медицини "Medsun"
Детальніше
Фахівці вінницької лікарні побували в Національному реабілітаційному центрі Латвії
Детальніше
Всесвітній тиждень імунізації триває - у Немирів приїздив “вакцинобус”
Детальніше
Медмістечко у центрі Вінниці
Детальніше
Сорок вінничан отримали щеплення проти дифтерії та правця
Детальніше
У Вінниці Нацгвардійці допомогли юнаку, у якого стався епілептичний напад
Детальніше