На Вінниччині перевірили ізолятор тимчасового тримання
Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини в Вінницькій області перевірило ізолятор тимчасового тримання №6 Головного управління Національної поліції у Вінницькій області. За результатами відвідування складуть звіт із рекомендаціями щодо усунення порушень.
Про це 6 листопада інформують у Представництві.
ІТТ знаходиться у приміщенні Хмільницького районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, що призначений для тимчасового тримання затриманих за вчинення правопорушень, осіб під вартою, підданих адміністративному арешту, а також обвинувачених і засуджених. Згідно технічного паспорту максимальний ліміт наповнення ІТТ складає 14 осіб, які утримуються у 7 камерах.
На момент візиту в ІТТ утримувалися 3 особи. В закладі утримувані особи забезпечуються триразовим гарячим харчуванням відповідно до Норм харчування осіб, які тримаються в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби, ізоляторах тимчасового тримання, приймальниках-розподільниках та інших приймальниках Національної поліції, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16.06.1992 № 336, у вигляді готових страв в реторт-пакетах, – йдеться у повідомленні.
Під час візиту виявили порушення умов утримання та прав затриманих, а саме:
- відсутність кабінету для медичного огляду;
- сантехнічні блоки не відповідають нормам ГБН В.2.2-00032684-001:2023;
- відсутній доступ до свіжого повітря через неможливість самостійного відкриття вікон;
- невідповідність штучного освітлення стандартам та недостатнє природне освітлення через малий розмір та заґратованість вікон;
- зношені матраци та постільна білизна, що потребують заміни;
- не забезпечена доступність для маломобільних осіб;
- в прогулянковому дворику кнопки виклику чергового не працюють належним чином без додаткових маніпуляцій.
Моніторингова група висловила занепокоєння щодо великої кількості затриманих, які потрапляють до ІТТ з тілесними ушкодженнями.
За результатами відвідування складуть звіт із рекомендаціями щодо усунення порушень, який разом із листами реагування буде направлено до відповідних компетентних органів для вжиття необхідних заходів.
Нагадаємо, в Ладижинській виправній колонії №39 провели моніторинговий візит, під час якого виявили: відсутність препаратів для лікування вірусного гепатиту C, фіксація ліжок до стін протягом дня, порушення санітарно-гігієнічних норм та інші недоліки в організації роботи установи. Візит здійснили в рамках проєкту “Зменшення страждань в’язнів у контексті війни в Україні”, що фінансується урядом Данії у партнерстві з DIGNITY — Данський інститут проти катувань.