В Ладижинській виправній колонії №39 виявили порушення санітарно-гігієнічних норм

В Ладижинській виправній колонії виявили порушення санітарно-гігієнічних норм

Сьогодні 10:43

В Ладижинській виправній колонії №39 провели моніторинговий візит, під час якого виявили: відсутність препаратів для лікування вірусного гепатиту C, фіксація ліжок до стін протягом дня, порушення санітарно-гігієнічних норм та інші недоліки в організації роботи установи. 

Візит здійснили в рамках проєкту “Зменшення страждань в’язнів у контексті війни в Україні”, що фінансується урядом Данії у партнерстві з DIGNITY — Данський інститут проти катувань.

Відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, враховуючи положення Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями та рішень Європейського суду з прав людини, на підставі статті 24 Кримінально-виконавчого кодексу України — Відвідування установ виконання покарання, групою моніторів Харківської правозахисної групи та громадською організацією  “Захист в’язнів України” здійснили чергове відвідування державної установи “Ладижинська виправна колонія №39”, – повідомили у моніторинговій групі. 

Попереднє відвідування колонії групою моніторів здійснили 25 жовтня 2023 року. Внаслідок візиту до керівництва установи були спрямовані такі рекомендації:

  • Припинити практику в ДІЗО/ПКТ закривати ліжка протягом дня;
  • Забезпечити засудженим, що працюють, мінімальну заробітну плату;
  • Забезпечити належні умови праці, в тому числі спецодяг і заходи техніки безпеки;
  • Сприяти засудженим у відновленні втрачених через війну родинних зв’язків.

Рекомендації, надані за результатами попереднього відвідування, виконали частково.

В Ладижинській виправній колонії №39 виявили порушення санітарно-гігієнічних норм

Які порушення виявили

  • У камерних приміщеннях сектору максимального рівня безпеки для тримання чоловіків засуджених до довічного позбавлення волі норма жилої площі на одного засудженого складає менше ніж 4 м². Так, у камерному приміщенні №6, де розташовано 3 ліжка, площа приміщення складає 8,31 м². Таким чином фактична площа на одну засуджену особу складає 2,77 м². Аналогічні порушення встановили у камерних приміщеннях №№ 5,6,7,8,12,23,26.
  • У камерних приміщеннях дільниці ДІЗО та приміщенні карцеру встановлено засоби для фіксації ліжок до стін. Разом з тим нормативно-правовими актами не передбачено закривання на замок відкидних ліжок у приміщеннях камерного типу, дисциплінарних ізоляторах, де засуджені відбувають стягнення. Зазначене створює умови для можливих зловживань з боку працівників установи, оскільки засуджені можуть бути позбавлені можливості сидіти або лежати на ліжку протягом дня.
  • В дільниці відсутній ряд приміщень, а саме: кімната для зберігання харчових продуктів, гардеробна, кімната побуту, сушарка. Відсутність зазначених приміщень призводить до порушення санітарно-гігієнічних норм.
  • Деякі санвузли не містять дверцят та достатніх перегородок, які дозволяють усамітнитись, що порушує вимогу правила 19.3 Європейських пенітенціарних правил. Крім того, у порушення вимог ст.115 КВК України засудженим не забезпечуються належні матеріально-побутові умови, що відповідають правилам санітарії та гігієни.
  • Згідно з табелем обліку робочого часу “Їдальня”, тривалість робочого дня трьох працівників не перевищує 4 години. Водночас під час вивчення журналу перевірки наявності засуджених на робочих містах в їдальні установи встановлено, що протягом місяця з 6:00 до 20:00 на робочих місцях в їдальні перебуває 5 засуджених осіб. 
  • Прогулянкові дворики не обладнані достатнім укриттям від атмосферних опадів. Разом з тим Комітет у другій Загальній доповіді зазначає, що щоденне перебування на свіжому повітрі повинне відбуватись на ділянці достатньої площі. Ділянка для прогулянок на свіжому повітрі має бути, наскільки це видається можливим, обладнана укриттям на випадок поганої погоди.
В Ладижинській виправній колонії №39 виявили порушення санітарно-гігієнічних норм

Окрім того, виявили чимало порушень у медичній частині № 39 філії Державної установи “Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України” у Вінницькій області: 

  • Через відсутність у засуджених осіб укладених декларацій з лікарем первинної медичної допомоги, вони не мають можливості отримати необхідні медичні послуги за кошти НСЗУ.
  • Медична частина не забезпечена працюючим флюорографічним/рентгенологічним обладнанням.
  • В медичній частині не створено умов щодо утримання людей з інвалідністю.
  • Моніторингова група зафіксувала відсутність особистих медичних книжок у 5 працівників їдальні та результатів обстеження в медичній документації, що проводяться лікарями-спеціалістами (у тому числі лабораторних, клінічних та інших досліджень), які необхідні для допуску до роботи на об’єктах харчування.
  • Лікарські засоби зберігаються без урахування температурних режимів, зазначених виробниками. Так, у приміщенні, де зберігалися лікарські засоби, умови зберігання яких не можуть перевищувати температуру вищу ніж 25°С, температура сягала 27°С тощо. 
В Ладижинській виправній колонії №39 виявили порушення санітарно-гігієнічних норм

Рекомендації

Після проведених перевірок, моніторингова група надала перелік рекомендацій:

  • Вжити заходів, спрямованих на усунення виявлених порушень прав людини та недопущення катувань, інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання у медичній частині № 39 філії Державної установи “Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України” у Вінницькій області;
  • Забезпечити засуджених осіб угодами з лікарями, які надають первинну медичну допомогу в закладах охорони здоров’я Міністерства охорони здоров’я України;
  • Забезпечити проведення належного медичного огляду осіб, які працюють з харчовою продукцією та видачу особистих медичних книжок;
  • Забезпечити належну утилізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення;
  • Забезпечити належну медичну допомогу особам, хворим на вірусний гепатит С;
  • Обладнати протипожежну систему відповідно до встановлених вимог і т.д. 

Нагадаємо, заступник керівника Вінницької окружної прокуратури провів раптову перевірку у Вінницькій виправній колонії (№ 86) щодо повноти проведення її працівниками обшуків у промисловій зоні. В одному з цехів, де працюють засуджені, у стелі знайшли схованку, у якій знаходилося майже три кілограми каміння, зовні схожого на бурштин орієнтовною вартістю понад 100 тис. грн. Правоохоронці його вилучили для проведення експертизи.

Читайте також

На Вінниччині жінка намагалась незаконно перевезти лікарські засоби через кордон
На Вінниччині жінка намагалась незаконно перевезти лікарські засоби через кордон
Детальніше
На Вінниччині двоє чоловіків намагались незаконно перевезти 600 флаконів нікотину через митницю
На Вінниччині двоє чоловіків намагались незаконно перевезти 600 флаконів нікотину через митницю
Детальніше
В Калинівській громаді незаконно видобували цегельну сировину
В Калинівській громаді незаконно видобували цегельну сировину
Детальніше
У Вінниці у водія-порушника виявили перевищення норми алкоголю в 10 разів
У Вінниці у водія-порушника виявили перевищення норми алкоголю в 10 разів
Детальніше
У 455 квартирах Ладижина завершили реконструкцію систем газопостачання
У 455 квартирах Ладижина завершили реконструкцію систем газопостачання
Детальніше
Документи з ознаками підробки виявили у водія на блокпосту у Вінниці
Документи з ознаками підробки виявили у водія на блокпосту у Вінниці
Детальніше