На Вінниччині обговорювали оподаткування в аграрному секторі

На Вінниччині обговорювали оподаткування в аграрному секторі

11:10 01.06.2021

31 травня під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького відбулось засідання робочої групи з оперативного розв'язання питань, пов’язаних з оподаткуванням в аграрному секторі.

Від Вінницької області у засіданні взяли участь: заступник Голови облдержадміністрації Сергій Здітовецький, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької облдержадміністрації Володимир Мережко, директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський, заступник начальника Головного управління ДПС у Вінницькій області Олег Мартинюк.

Під час наради учасників було поінформовано щодо проєкту Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень”, яким передбачено зміну податкових ставок по низці позицій.

Крім того, присутні розглянули проєкт Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального” щодо декларування зберігання пального”.

Також в ході заходу обговорювалось питання зниження податкового навантаження у сфері виноградарства. Для розв'язання питання пропонувалось розглянути можливість зменшення податкового навантаження з ПДВ на сільгоспвиробників, зокрема у сфері виноградарства, оскільки зазначена галузь не врахована у Законі України № 1115-ІХ “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції”.

Що стосується забезпечення функціонування системи з активних впливів на гідрометеорологічні процеси на півдні України, то нині в Україні, зокрема, у південних регіонах відсутній активний захист від пошкодження сільськогосподарських насаджень градом. У зв’язку із чим є необхідність у розробленні інструменту фінансування системи з активних впливів на гідрометеорологічні процеси коштом податків сільгоспвиробників, оскільки платоспроможність підприємств аграрного сектору напряму залежить від збереженості та обсягу урожаю.

Нагадаємо, про медичний та соціальний захист говорили на нараді з керівниками чорнобильських організацій Вінниччини.

Читайте також

Ще понад 1,5 млрд грн акумулювали до бюджету Вінницької громади на допомогу ЗСУ, безпеку й стійкість громади
Детальніше
Шість вінницьких підприємств зможуть компенсувати відсотки за кредитами
Детальніше
У Вінниці відбудуться аукціони з продажу п’яти об’єктів комунальної власності
Детальніше
Розрахуватися за електроенергію кешбеком: компанія «Енера» ввела нову послугу для споживачів
Детальніше
Міноборони запустило в роботу онлайн-калькулятор, який розраховує виплати військовим
Детальніше
Вкрав 300 тис. грн бюджетних коштів на ремонті даху вінницької багатоповерхівки
Детальніше