На Вінниччині обговорили стан забезпечення інсулінами мешканців

На Вінниччині обговорили стан забезпечення інсулінами мешканців

11:44 18.05.2021

В онлайн-режимі відбулася нарада Департаменту охорони здоров’я та реабілітації та Департаменту фінансів облдержадміністрації за участю представників райдержадміністрацій і територіальних громад, відповідальних за укладення договорів із аптечними закладами для безперебійного забезпечення пацієнтів препаратами інсуліну та десмопресину.

Перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Наталя Заболотна зауважила, що виникла термінова потреба в проведенні спільної наради з представниками райдержадміністрацій і територіальних громад, відповідальними за укладення договорів з аптечними закладами для безперебійного забезпечення пацієнтів препаратами інсуліну та десмопресину.

Національна служба здоров'я України у 2021 році почне адмініструвати програму реімбурсації інсулінів. Завдання - забезпечити доступ пацієнта до безоплатних препаратів інсуліну. З липня 2021 року також передбачені зміни в категоризації пацієнтів, які претендують на отримання інсулінів. Цьогоріч на реалізацію програми виділено 1 млрд грн, – зауважила Наталя Заболотна.

Посадовиця наголосила на необхідності проведення ревізії реєстру наявних інсулінозалежних мешканців в новостворених громадах.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації Ольги Задорожної, з початком адміністрування цієї програми НСЗУ посилить контроль за випискою препаратів інсуліну через застосування електронних інструментів

Діятиме електронний рецепт – такий, який зараз працює в програмі “Доступні ліки”. Чітких нормативних документів поки що немає, однак схема роботи наступна: лікар-ендокринолог складає план лікування і призначає певний препарат інсуліну. Потім сімейний лікар виписує електронний рецепт, відповідно до визначеного ендокринологом плану лікування. Кожен пацієнт буде зареєстрований через електронну систему охорони здоров'я. Чіткі правила та вірогідні електронні дані дозволять нам бачити реальну картину споживання препаратів інсуліну, правильно розраховувати потребу в фінансуванні та розвивати програму реімбурсації інсулінів, розширюючи доступ до препаратів різних категорій пацієнтів, – підкреслила очільниця профільного департаменту.

Нагадаємо, у Вінниці 5 діток отримали інсулінові помпи.

Читайте також

Вінницький центр онкології отримав новий автомобіль "швидкої"
Детальніше
Громада міста-побратима закупила для Вінниці наркозну станцію і транспортний ШВЛ
Детальніше
Протягом двох тижнів у Вінниці можна безкоштовно обстежити шкіру на новоутворення
Детальніше
У Подільському регіональному центрі онкології триває "Тиждень здорової шкіри"
Детальніше
У Вінниці відкрили новітній центр сімейної медицини "Medsun"
Детальніше
"Обмежено-придатних" більше немає: Міноборони внесло зміни до наказу про ВЛК
Детальніше