На Вінниччині хакери здійснили атаку на лінію швидкої медичної допомоги "103"

На Вінниччині хакери здійснили атаку на лінію швидкої медичної допомоги "103"

21:48 05.03.2022

Сьогодні, 5 березня, начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов, Вінницький міський голова Сергій Моргунов та голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий провели спільний брифінг щодо ситуації в регіоні за минулу добу.

Зокрема, йшлося про звернення депутатів Вінниччини до ООН, НАТО і міжнародної спільноти щодо закриття неба над Україною, хакерську атаку на лінію швидкої медичної допомоги "103" та розміщення біженців з міст, де ведуться бойові дії.

Начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов розповів, що депутати міської та обласної рад підтримали звернення до Організації Об’єднаних Націй, усіх країн-учасниць Північноатлантичного альянсу, Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, лідерів цих країн та усієї міжнародної спільноти, щоб закрили небо над Україною.

Сьогодні депутати міської та обласної рад підтримали звернення щодо закриття неба над Україною. Тому що відбувається справжній геноцид українського народу. Щоденно скидаються бомби на мирні міста, мирних жителів, дітей. І в ХХІ столітті, коли всі мовчать, це неприпустимо. Мало заяв, потрібні конкретні дії, аби зупинити Путіна, - каже Сергій Борзов.

Під час брифінгу Сергій Борзов сказав, що на лінію "103" відбулася хакерська атака.

Наразі не працює дротовий зв'язок з службою екстреної медичної допомоги. Також не працював мобільний зв'язок, але ми знайшли вихід. І наразі він вже працює. Сподіваємося, що до ранку зможемо налагодити телефонний зв'язок. Такі атаки були вчора в Києві, на Волині. Тому без паніки, можете телефонувати на "103", - зазначає Сергій Борзов.

Крім того, начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов додав, що у Жмеринці затримали любителя "русского міра". Наразі його перевіряють слідчі СБУ. Також наголосив на тому, що почастішали шахрайські схеми у волонтерстві.

Обласний гуманітарний штаб допомагає і переселенцям, і військовим. Загалом вже 200 тон допомоги передали. Але цим користуються тепер шахраї. Тому, коли вас щось просять передати: гроші чи речі - ретельно перевіряйте. Користуйтеся лише перевіреними офіційними місцями. Це "Книжка" і "Квадрат", - каже Сергій Борзов.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов під час брифінгу розповів, що Вінниця має перші втрати серед військовослужбовців.

На жаль, маємо перші втрати серед вінничан. Це Вадим Ткаченко, який загинув під Борисполем. Максим Купрійчук - в боях під Херсоном. Це молоді хлопці, 19-20 років. Співчуття родинам від усієї територіальної громади. Слава нашим Героям!.

Сергій Моргунов також зазначив, що рішення міської ради щодо звернення про закриття неба було прийнято одностайно - 43 голоси.

Також очільник міста додає, що Вінниця продовжує приймати переселенців з міст, де ведуться бойові дії.

На вечір вчора було прийнято 1400 переселенців. На ранок залишилося 453 людини. Продовжують прибувати. Ми розгорнули ще додатково в районі залізничного вокзалу в одному з торговельних центрів додаткові можливості для розміщення переселенців і в міській дитячо-юнацькій спортивній школі. На сьогоднішній день у нас є досить нагальна потреба в матрацах. Тому, якщо ви можете, шановні вінничани, нам допомогти з цим, будь ласка, в колишньому кінотеатрі Коцюбинського є центр гуманітарної допомоги, - каже Сергій Моргунов.

Очільник громади також повідомив, що у Вінниці зареєструвалися 112 осіб, які переселились з «гарячих» регіонів і планують безпосередньо залишитися у Вінниці.

Тобто у нас є дві категорії: люди, які переночували і їдуть на захід, а саме цих 112 осіб - зареєструвалися і залишаються безпосередньо у місті Вінниці. Соціальні служби відпрацьовують з ними надання відповідних допомог, які гарантовані державою. Надають консультації, щоб люди розуміли, куди звертатися по різних службах, - говорить Сергій Моргунов.

Також міський голова звернувся до вінничан бути максимально обережними з інформацією, яка поширюється особливо через соцмережі.

Ще раз нагадую про інформаційну боротьбу. Досить репостити все підряд. Тільки офіційні джерела можуть бути інформацією для всіх нас. Або ви самі особисто повідомляєте від себе і берете за це конкретну відповідальність, що б ви не поширювали. Маємо протидіяти російській пропаганді. Ворог зацікавлений в тому, щоб посіяти серед вінничан, в тому числі, і українців в цілому, паніку. Тому прошу всіх вінничан бути дуже обережними в цьому питанні, - наголошує Сергій Моргунов.

Голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий розповів, що сьогодні обласна рада теж зібралась на позачергову сесію, на яку було винесено лише два питання.

Перше - це звернення депутатів до світових лідерів країн і до безпекових організацій про режим закритого неба. Крім того, цим же рішенням депутати підтримали позицію Президента України Володимира Зеленського, який уже звернувся до лідерів країн світу про припинення вогню, про створення режиму закритого неба. Друге питання, яке ми розглянули, бюджетне. Створено резерв 150 млн гривень для забезпечення і організації матеріального резерву в області, а також - делегування повноважень голові військової адміністрації щодо розпорядження коштами обласного бюджету на цілі, які забезпечують життєдіяльність, створення матеріального резерву та обороноздатність нашої області, - розповів Вячеслав Соколовий.

Також голова Вінницької обласної ради додав, що на Вінниччину продовжують приїжджати біженці з інших регіонів.

Громади з ними працюють. Люди та підприємства продовжують надавати гуманітарну допомогу в логістичні та волонтерські центри. Далі вони переправляють її тим, хто цього потребує. Ми дякуємо за таку підтримку, - зазначив Вячеслав Соколовий.

Читайте також

Вінниця прощається з двома оборонцями України, які загинули на Донеччині
Детальніше
"Мабуть, я ще не все зробив" - історія вінничанина, який постраждав від ракетного удару по Вінниці
Детальніше
На Вінниччині прощались з родиною, яка загинула під час ракетного обстрілу Києва
Детальніше
У Вінниці вшанують пам’ять жертв ракетного удару 14 липня 2022 року
Детальніше
У Вінниці провели захід пам'яті жертв терору 14 липня 2022 року
Детальніше
14 липня у Вінниці День жалоби — друга річниця страшного ракетного удару по місту
Детальніше