На Вінниччині діє реабілітаційний центр для поранених воїнів і постраждалих від війни тварин

На Вінниччині діє реабілітаційний центр для поранених воїнів і постраждалих від війни тварин

20:12 17.04.2024

На Вінниччині у Якушинецькій громаді працює реабілітаційний центр, заснований британцем Даі-Томасом Сітон-Нортоном. В Україні Томас перебуває з перших днів повномасштабного вторгнення. Спочатку він займався волонтерством. Потім став їздити на схід країни у прифронтові села – рятувати тварин – котів та собак. 

Голова Вінницької облради Вячеслав Соколовий побував у центрі та поспілкувався з Томасом.

На Вінниччині діє реабілітаційний центр для поранених воїнів і постраждалих від війни тварин

Благодійний фонд Томаса спеціалізується на реабілітації військових. Так і виникла ідея організувати реабілітаційний центр. Він існує з серпня 2023 року, до того – був притулок для тварин зі сходу. Томас розповідає, що тварини так само пережили всі жахіття війни й на базі цього центру встановлюється зв’язок між людьми та тваринами.

Коти й собаки, які перебувають у цьому притулку, врятовані з різних куточків фронту. Коли вони потрапляють сюди, про них починають піклуватися, їм проводять фізичну та психологічну реабілітацію. Вони приїжджають з різними травмами – від ампутацій до осліплення, – розповідає Томас. –  У кожної тварини – свій характер. То ми займаємося з ними, повертаємо до нормального життя. І собаки, які приходять сюди до військових, вже відновлені та допомагають відновлюватися людям. 

Томас зазначає, що одна з проблем, з якими звертаються до центру – посттравматичний синдром. Тому головна ідея – спробувати повернути людину в соціум до нормального життя.

На Вінниччині діє реабілітаційний центр для поранених воїнів і постраждалих від війни тварин

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначає, що навіть у жорстокі часи війни не можна забувати про добро, треба його творити.

Реабілітаційний центр, організований у Якушинецькій громаді британцем Томом,  це підтверджує, – каже Вячеслав Соколовий. – Із різних лікарень області в центр привозять поранених військових, які потребують реабілітації – фізичної та психологічної. І вони її тут отримують завдяки старанням добрих людей і присутності тварин. Розмовляв із нашими військовими. Кажуть, що після жахів війни, тривалого перебування в лікарняних палатах, відірваності від світу спілкування з тваринами дійсно допомагає – хочеться рухатися, жити та радіти. Якщо в наших серцях живе добро, ми обов’язково переможемо ворога.

В центрі перебуває 60 собак та 17 котів. Реабілітацію в центрі пройшли понад 1000 військових.

Нагадаємо, у Вінницькій області активно розвивають мережу реабілітаційних закладів. Аби військові та цивільні мали доступ до якісних послуг, Печерську обласну лікарню відновного лікування очікують зміни.

Читайте також

У Вінницькому муніципальному притулку для тварин нещодавно запрацювала кінологиня
Детальніше
Де у приватному секторі Вінниці бригади ветеринарів щеплять домашніх тварин від сказу
Детальніше
У Вінниці та області триває імунізація диких тварин проти сказу
Детальніше
У Літинській громаді пожежники врятували з палаючої будівлі двох кошенят
Детальніше
Квадрат за квадратом: як собаки-сапери розміновують українські землі
Детальніше
Де і коли вінничани можуть безкоштовно вакцинувати від сказу домашніх тварин
Детальніше