На річці Прут гинуть лебеді - вінницькі експерти кажуть, що їх вбиває… хліб

На річці Прут гинуть лебеді - вінницькі експерти кажуть, що їх вбиває… хліб

11:16 25.02.2021
66

Один за одним гинуть лебеді, які цього року зимували на річці Прут. Мешканців просять не годувати птахів. Ймовірно, це одна із причин їх гибелі.

Коли загинув перший лебідь, ми відібрали матеріал на експертизу у Чернівецьку державну регіональну лабораторію. Там виявили крововиливи на шлунку птиці. Була підозра на грип, але Вінницька державна лабораторія не підтвердила. Потім помер ще один лебідь. І позавчора ми виявили ще одного мертвого птаха. За результатами експертизи з Вінниці у шлунку птаха був свіжий неперетравлений хліб – ентерит, -  зазначила інформаційній агенції АСС начальниця  Головного управління держпродспоживслужби у Чернівецькій області Анжела Косован. 

Фахівці пояснюють: якщо годувати птахів хлібом, їм стане складно споживати іншу їжу. Крім цього у птахів від вживання хліба розвивається ентерит та виникають так звані “крила ангела” -  порушення, коли крила птаха стирчать, а не обтічно лежать на тілі. Птахи з таким порушенням не можуть літати. Цей стан невиліковний. 

Спеціалісти поки розглядають дві причини загибелі птахів: інфекція й ентерит. Через тиждень будуть відомі результати комплексного дослідження. 
Ми застосовуємо комплексний підхід, щоб виключити всі захворювання: паразитарні, вірусні, бактеріальні. Це тривалий процес, думаю, до кінця тижня матимемо результати з Вінниці, - повідомила начальниця управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Любов Штефуряк. 

Фахівці просять чернівчан не годувати птахів, дати їм можливість полетіти, адже погодні умови вже сприятливі. 

Нагадаємо, у притулку для диких тварин рятують лебедя, якому вінницькі браконьєри розтрощили ніжку.

Читайте також
Ліс садити - не дарма на світі жити
Детальніше
Учнівське лісництво Вінницького держлісгоспу теж саджає ліс
Детальніше
Гайсинські лісівники завершили роботу над створенням мінералізованих смуг
Детальніше
Крижопільські лісівники завершують садити ліс
Детальніше
На Вінниччині триває Всеукраїнська акція "Створюємо ліси разом"
Детальніше
Вінницькі лісівники засівають поля та розводять рибу
Детальніше