Мор червонокнижної риби в Ладижині - з'явились перші результати проб води

Мор червонокнижної риби в Ладижині - з'явились перші результати проб води

09:17 05.10.2023

Державна екологічна інспекція у Вінницькій області отримала інформацію про мор риби на аквафермі Ukrainian Caviar Berry, де вирощують осетрових риб. Спеціалісти одразу ж взяли проби води. Вже з'явились перші результати.

Про це інформує Державна екологічна інспекція у Вінницькій області.

Спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю відбирали проби води для визначення вмісту забруднюючих речовин. Проводили експрес-дослідження на вміст у воді нітрит-іонів (результат 0,2 мг/куб.дм при нормі 3,3 мг/куб.дм) та азоту амонійного (результат 0,1 мг/куб.дм при нормі 2 мг/куб.дм). Вміст розчиненого кисню становив 7,6 мг/куб.дм при нормі 4 мг/куб.дм, - йдеться у повідомленні.

Працівники Держпродспоживслужби у Вінницькій області відібрали зразки води та риби на дослідження. За результатами досліджень виявили перевищення по ХСК (хімічне споживання кисню):

  • проба 1 - 32 мг/куб.дм при нормі 30 мг/куб.дм,
  • проба 2 - 32 мг/куб.дм при нормі 30 мг/куб.дм.

Показники азоту амонійного, нітрит іонів, фосфатів, сульфатів, хлорит-іонів в межах допустимого значення.

Відібрали три проби поверхневих вод:

  • Ладижинське водосховище на початку садкової лінії,
  • Ладижинське водосховище нижче по течії з 8 садка,
  • Ладижинське водосховище нижче по течії в кінці садкової лінії.

Відкрили кримінальне провадження

Відділення поліції №3 Гайсинського районного управління поліції за цим фактом порушило кримінальне провадження за ч. 2 ст. 242 ККУ. В рамках кримінального провадження проводили слідчі дії за участю прокурора Спеціалізованої екологічної прокуратури Вінницької обласної прокуратури.

    Нагадаємо, державна екологічна інспекція у Вінницькій області отримала інформацію про мор риби на аквафермі на Вінниччині, де вирощують осетрових риб. В місцях виявлення загиблої риби спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю відбирали проби води для визначення вмісту забруднюючих речовин.

    Embedded thumbnail for Мор червонокнижної риби в Ладижині - з'явились перші результати проб води

    Читайте також

    У Вінниці анонсували ще одну прогулянку катером по Південному Бугу
    У Вінниці анонсували ще одну прогулянку катером по Південному Бугу
    Детальніше
    Свердловини вже не врятують Вінницю чому місто залежить від Південного Бугу
    Свердловини вже не врятують Вінницю: чому місто залежить від Південного Бугу
    Детальніше
    Чи правда, що мешканці Вінниці самі отруюють Південний Буг
    Чи правда, що мешканці Вінниці самі отруюють Південний Буг
    Детальніше
    Рятувальники годину шукали потопельника у Вінниці на Південному Бузі
    Рятувальники годину шукали потопельника у Вінниці на Південному Бузі
    Детальніше
    За незаконний вилов раків під Вінницею чоловік заплатить 130 тис. грн
    За незаконний вилов раків під Вінницею чоловік заплатить 130 тис. грн
    Детальніше
    Чому Південний Буг у Вінниці позеленів — пояснили екологи
    Чому Південний Буг у Вінниці позеленів — пояснили екологи
    Детальніше