Мер Вінниці Сергій Моргунов: "Всі муніципальні підприємства працюють"

Мер Вінниці Сергій Моргунов: "Всі муніципальні підприємства працюють"

20:40 09.03.2022

Вінниця укріплюється сама і надає допомогу іншим містам. З волонтерських пунктів, якими опікується міська рада, відправили гуманітарний вантаж до Лисичанська, Броварів, Києва та Макарова. Загалом - 24 тонни.

У Вінниці зареєструвалось 312 біженців, які планують залишитися в місті, серед них - 94 дитини. Всі муніципальні підприємства працюють. Аварійні бригади працюють цілодобово. Про це йшлось сьогодні під час спільного брифінгу 9 березня начальника Вінницької обласної військової адміністрації Сергія Борзова, Вінницького міського голови Сергія Моргунова та голови Вінницької обласної ради Вячеслава Соколового.

Начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов зазначив, що на Вінниччині спокійно, активних бойових дій не ведеться. Жодного факту мародерства на території Вінницької області не зафіксовано.

Сьогодні Президент України Володимир Зеленський підписав закон про посилення кримінальної відповідальності за диверсію. Передбачається термін від 15 років до пожиттєвого та конфіскація всього майна, - каже Сергій Борзов.- Хочу подякувати волонтерам, які допомагають. Продовжуємо забезпечувати продовольчою продукцією міста, які цього потребують.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів, що Вінниця укріплюється сама і надає допомогу іншим містам.

Щодо житлово-комунального сектору, хочу наголосити на тому, що аварійні бригади працюють цілодобово, але частину потужностей ми направили на укріплення оборони Вінниці та Вінницької області. Але разом із тим, щоб люди володіли інформацією про аварійні відключення і не панікували, ми щоденно інформуємо вінничан про причини припинення тих чи інших послуг. Всі муніципальні підприємства працюють. Я наголошую на тому, що економіка міста не повинна зупинятися, а повинна працювати, але з дотриманням всіх безпекових питань та заходів, - говорить Сергій Моргунов.

Очільник міста додав, що у Вінниці зареєструвалось 312 біженців, які планують залишитися в місті, серед них 94 дитини.

Загалом йде постійний потік людей з різних міст: Харків, Суми, Запоріжжя, Київ. Хтось залишається, хтось їде далі. Робимо все, щоб люди могли відпочити - ті, які їдуть далі. І реєструємо тих, хто залишається. Нарощуємо свої гуманітарні позиції. Зараз прийшла фура із Закарпаття – 25 тонн. Це гуманітарний вантаж, що сформований за допомоги фонду Віктора та Олени Пінчук і від українців з Румунії і Угорщини. Дуже важливі речі: 370 комплектів, в кожен з яких входять матрац, ковдра, подушка, простирадло. Все це для біженців, які будуть розміщуватись у Вінниці. З волонтерських пунктів, якими опікується міська рада, ми відправили гуманітарний вантаж до Лисичанська, Броварів, Києва та Макарова. Загалом, вже відправили 24 тонни гуманітарного вантажу. На "Подільську громаду" з початку війни надійшло 22 млн 703 тисячі грн, - повідомив міський голова Сергій Моргунов.

Голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий розповів, що Вінниччина продовжує приймати біженців, які у зв'язку з вторгненням Росії, вимушені покидати свої домівки у пошуках безпеки.

В громадах Вінницької області зафіксовано майже 37 тисяч переселенців-біженців. Вони забезпечені всім необхідним. Хоча в матрацах і ковдрах є певна потреба. Найбільше людей розмістили у Тульчині, Могилеві-Подільському, Вінниці та Оратові. В Погребищі стабілізувалася чисельність біженців, - каже Вячеслав Соколовий.

Він також додав, що за минулу добу до України з європейських країн повернулося 12 тисяч чоловіків. З них в територіальну оборону записалися вінничани, які свого часу проходили військову службу у французькому легіоні.

Нагадаємо, до Вінниці продовжує надходити гуманітарна допомога. Сьогодні, 9 березня, прибула фура з Закарпаття за сприяння Фондів Віктора і Олени Пінчук.

Читайте також

Вінниця вкотре допомагає бійцям на передовій
Детальніше
Понад 4 мільйони українців оновили військово-облікові дані
Детальніше
Томашпільська громада втратила Героя-захисника
Детальніше
Вінниця проводжає до Небесного Війська Дмитра Фурмана
Детальніше
Вінницька громада передала ще 200 FPV-дронів нацгвардійцям та прикордонникам
Детальніше
Відпочивальники табору «ЯМаріуполь – Родина» побували в дитячому центрі «Країна Мрій»
Детальніше