Лише 2% проб води на Вінниччині показали відхилення від норми
Лише 2% проб води з Південного Бугу на Вінниччині показали відхилення від норми, решта відповідають санітарним вимогам.
Про це станом на 10 грудня інформує Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Лабораторно дослідили 305 проб води з водогонів Вінницької області на санітарно-хімічні, бактеріологічні показники та вміст радіонуклідів.
За результатами досліджень встановили:
- 299 (98%) проб відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за всіма дослідженими показниками.
- 6 (2%) не відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» з водогонів, які використовують воду з поверхневого вододжерела – річки Південний Буг – комунальні водогони міст Вінниці, Калинівки та Хмільника за показником перманганатної окиснюваності (інтегральний показник органічного забруднення) в межах від 1,08 до 1,23 раза від норми. Таке відхилення засвідчує можливе надходження органічних забруднень у вододжерело та забрудненість мережі.
Також експерти дослідили один зразок води на хімічні та один на мікробіологічні показники з криниць громадського використання. Невідповідність нормативу не зареєстрували.
Вміст радіонуклідів у питній воді в межах норми.
Наразі ситуація із забезпеченням питною водою в області є контрольованою, - додають у вінницькому центрі, але все ж рекомендують надавати перевагу бутильованій воді та воді на розлив.
Нагадаємо, лабораторія санітарно-гігієнічних та фізичних досліджень Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб отримала визнання Бюро ВООЗ в Україні за найбільш точні результати моніторингу трансжирних кислот у харчових продуктах. Про це інформує Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб.