Громади Вінниччини зобов’язали турботливіше охороняти культурну спадщину

Громади Вінниччини зобов’язали турботливіше охороняти культурну спадщину

13:00 10.06.2024

Триває позовна робота органів прокуратури Вінниччини щодо захисту інтересів держави у сфері охорони культурної спадщини. Зокрема – щодо виконання органами самоврядування Закону України «Про охорону культурної спадщини» в частині утворення спеціально уповноважених органів охорони культурної спадщини.

Про це інформує пресслужба прокуратури Вінницької області.

Так рішеннями Вінницького окружного адміністративного суду задоволено позови Тульчинської окружної прокуратури про визнання бездіяльності Томашпільської селищної і Тульчинської міської рад протиправною щодо неутворення спеціально уповноважених органів охорони культурної спадщини та зобов’язання утворити їх, - йдеться у повідомленні.

Водночас ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду закрито провадження у справі за позовом Могилів-Подільської окружної прокуратури до Ямпільської міської ради з аналогічними позовними вимогами у зв’язку з добровільним виконанням відповідачем цих вимог.

Селище Томашпіль, міста Тульчин і Ямпіль внесені постановою Кабінету міністрів України до Списку історичних населених місць України з метою захисту традиційного характеру їхніх середовищ. Відтак відсутність у цих громадах зазначених уповноважених органів унеможливлює контроль за станом збереження їхньої культурної спадщини.

Органи прокуратури контролюватимуть реальне виконання судових рішень.

Нагадаємо, керівництво 131 окремого розвідувального батальйону імені полковника Євгена Коновальця звернувся до Вінницької обласної прокуратури із запитом про техніку для ударно-розвідувальної роботи, а саме - дрона DJI Mavic 3 і телевізора. Обладнання потрібно розвідникам, які нині працюють на східних рубежах, аби дистанційно слідкувати за ворогом та завдавати влучних уражень.

Читайте також

У Тульчинському ізоляторі виявили ряд порушень прав затриманих
Детальніше
До Могилів-Подільської громади передали безхазяйне майно вартістю 25 мільйонів
Детальніше
У Києві обірвався трос атракціону над Дніпром - є підозра, що загинув вінничанин
Детальніше
Томашпільська громада втратила Героя-захисника
Детальніше
Прокуратура повертає 12 гектарів «вкрадених» земель
Детальніше
Забив молотком до смерті, вкрав гроші та втік: на Вінниччині поліція затримала підозрюваного у вбивстві
Детальніше