Друга після Донеччини - на Вінниччині 534 церкви підпорядковані московському патріархатуДруга після Донеччини - на Вінниччині 534 церкви підпорядковані московському патріархату

Друга після Донеччини - на Вінниччині 534 церкви підпорядковані московському патріархату

10:18 25.12.2023

Майже 600 релігійних установ перейшли до Православної церкви України від початку великої війни.

Про це 25 грудня інформують на сайті "Опендатабот".

589 українських релігійних громад перейшли від патріархату країни-агресора до Православної церкви України від початку повномасштабного вторгнення. Найбільше релігійних установ змінили свій патріархат на Київщині (138), Хмельниччині (125) та Вінниччині (67), - йдеться у повідомленні.

Друга після Донеччини - на Вінниччині 534 церкви підпорядковані московському патріархату

Наразі 8193 церкви Української православної церкви (Московського Патріархату) продовжують працювати в країні. 99% або ж 8119 з них, попри вимоги закону, й досі не показали приналежність до патріархату країни-агресора у своїй назві.

За майже два роки лише 59 релігійних установ примусово отримали назви, що показують зв’язок з РФ, в Єдиному державному реєстрі. Варто зазначити, що всі ці перейменування відбувалися протягом першого року повномасштабного вторгнення. У 2023 році жодна з релігійних установ не отримала такої назви у ЄДР.

Друга після Донеччини - на Вінниччині 534 церкви підпорядковані московському патріархату

Від початку великої війни лише вісім релігійних установ перейшли до ПЦУ, отримавши примусову назву в Єдиному державному реєстрі.

Найбільше церков, пов’язаних з країною-агресором, зафіксовано на Донеччині - 683. Значна кількість релігійних установ УПЦ також залишилась на Вінниччині - 534. До антирейтингу потрапили Дніпропетровщина (527) й знову Хмельниччина - 506 релігійних установ.

Нагадаємо, у селі Вишківці Брацлавської територіальної громади відкрили новий храм Православної церкви України. Про це інформує Тульчинська районна військова адміністрація.

Читайте також

Із наповненими кошиками та вірою в диво православні християни та греко-католики відзначили Великдень
Детальніше
У головному соборі Вінниці звершили святкове богослужіння у Пасхальну ніч
Детальніше
Вінниччина - у трійці областей, де до ПЦУ перейшло найбільше церков
Детальніше
У Вінниці просто неба відкрили традиційну виставку подільських писанок
Детальніше
Вінницька писанкарка Тетяна Пірус володіє унікальними знаннями про давні народні традиції
Детальніше
Вінничан запрошують у похід до єдиного на Поділлі джерела святого Якова
Детальніше