Чому процедура всиновлення в Україні сьогодні неможлива

Чому процедура всиновлення в Україні сьогодні неможлива

17:52 21.03.2022

На сьогодні процедура всиновлення українськими та іноземними громадянами дітей в Україні є неможливою. Про це заявила радник-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар'я Герасимчук.  

За її словами, на сьогоднішній момент процедура всиновлення в Україні є неможливою  через неможливість виконати усі процедурні елементи. Через те, що не всі служби у справах дітей працюють, суди не працюють.

Вона також зазначила, що наразі не можна провести навчання людей, а таке навчання є обов'язковим, "адже процедура усиновлення - це назавжди, це не тимчасове влаштування дитини на два-три місяці, на рік, а потім повернення її назад в заклад".

Водночас наразі охочі можуть допомогти такою формою як тимчасове влаштування.

Це не нова форма, вона існувала і до початку війни. Ця форма необхідна для тимчасового прихистку дитини в родину, безкоштовно, тобто держава для цього не сплачує, - сказала Дар'я Герасимчук.

Вона також нагадала, що Офіс Президента створив чат-бот “Дитина не сама”. За дванадцять днів, в чат-боті, вже подало заявку понад 12 тисяч українських родин, які готові прихистити дитину.

Нагадаємо, працівники Служби у справах дітей перевіряють чи діти, які перебувають у них на обліку, нагодовані, одягнуті, доглянуті. А також – чи долучаються до онлайн навчання, чи не залишені без уваги батьків.

Читайте також

У Вінниці надзвичайники врятували 2-річну дівчинку
Детальніше
Відпочивальники табору «ЯМаріуполь – Родина» побували в дитячому центрі «Країна Мрій»
Детальніше
Рятувальники Вінниччини провели безпековий захід для дітей
Детальніше
Поліція розшукує дітей 9 та 14 років, які зникли у Вапнярці
Детальніше
Домедична допомога, мінна безпека: рятувальники провели безпековий захід для малечі
Детальніше
У Вінниці продовжує лікування 6-місячний хлопчик з "Охматдиту", який переніс операцію на серці
Детальніше