Чат-бот Знайди рідних допоможе українцям, які втратили зв‘язок з рідними

Чат-бот "Знайди рідних" допоможе українцям, які втратили зв‘язок з рідними

14:09 22.03.2022

Війна розлучає з найдорожчими. Понад 3 мільйони українців стали вимушеними переселенцями в інших країнах світу, понад 12 мільйонів вимушено залишили свої будинки у пошуках безпечного місця для своїх дітей, сотні населених пунктів залишилися без зв‘язку.

Про це повідомляє міжнародний жіночий рух "За сімейні цінності".

 https://t.me/Family_Search_bot

Щодня кожен українець прокидається з думкою: де мої рідні і чи живі вони?!

Щодня ми отримуємо десятки звернень з проханням про допомогу отримати будь-яку інформацію про тих, хто евакуйований, або про тих, хто залишається у містах, де проходять активні бойові дії. Відсутність можливості зателефонувати рідним, бо телефон або втрачений під час бомбардування, евакуації, або немає як підзарядити, втрата житла, поранення - все це щоденні реалії сімей, роз‘єднаних війною, - голова Міжнародного жіночого руху “За сімейні цінності” Наталія Садурська.

Команда у складі: ІТ-фахівці на чолі з Едуардом Валієм, ГО “Міжнародна асоціація кібербезпеки” та “Центр Методик та Координації Криптографічного розвитку” (керівник Ярослав Недзельський) за ініціативи Міжнародного жіночого руху “За сімейні цінності” створили чат-бот, який дозволить знайти тих, з ким втрачений зв‘язок, попри те, в якій країні вони зараз перебувають.

Це дуже проста у використанні і, головне, захищена, конфіденційна система пошуку рідних людей, яких роз‘єднала війна: лише декілька даних про себе і номер телефону особи, за яким ви зв’язувались з нею востаннє, - каже Едуард Валій.

Ми розуміємо, що ситуація в сім’ях може бути різною. Тому з метою захисту передбачили обов’язковість згоди особи, яку розшукують, на повідомлення місця свого теперішнього перебування з тим, хто запрошує інформацію про неї, - додає Ярослав Недзельський.

Чат-бот Знайди рідних допоможе українцям, які втратили зв‘язок з рідними

Враховуючи психологічний стан сімей, роз‘єднаних війною, а також низький рівень володіння сучасними технологіями старшим поколінням, розробники записали відеоінструкцію, яка допоможе кожному легко зрозуміти правила користування чат-ботом:

 https://youtu.be/q4OSwaQ5xrs

Загубленими можуть бути батьки, брати, сестри, діти, кохані, рідні люди. Ця пошукова система працюватиме в усіх країнах світу і допоможе знайти кожного. Тому всім, хто змінив місце проживання, бажано зареєструватися. Надавши можливість рідним, які хвилюються за вас, знати ваше місце перебування, будьте певні ваші персональні дані будуть надійно захищені, - співголова жіночого руху “За сімейні цінності” Оксана Володимирівна.

Нагадаємо, Служба у справах дітей постійно працює з сім’ями, які приїхали до Вінниці з зони бойових дій. Вони роблять це для того, щоб опікуватись дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, які виховуються під опікою, піклуванням, у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу та дітей, які прибули без супроводу батьків.

Читайте також

Майстерклас з виготовлення "Ловця снів" відбувся у просторі "LEVEL 80"
Детальніше
Вінничан просять нагадати дітям про правила поведінки та безпеки під час літніх канікул
Детальніше
Маленькі маріупольці відвідали Подільський зоопарк у Вінниці
Детальніше
У Вінниці сім'ям поліцейських, які загинули на фронті, вручили державні нагороди
Детальніше
Повідомили про підозру жмеринчанину, який зняв і виклав у соцмережі переміщення гелікоптера ЗСУ
Детальніше
Українські захисники мають техніку для відбиття ворога: Вінницька громада підсилила армію
Детальніше