Аграрії Вінниччини завершили збирання сільськогосподарських культур

Аграрії Вінниччини завершили збирання сільськогосподарських культур

16:52 22.11.2024

Аграрії Вінниччини завершили збирання сільськогосподарських культур. Намолотили близько 4,1 млн тонн зерна при середній урожайності 55,6 ц/га.

Про це 22 листопада інформує Вінницька обласна військова адміністрація.

Працюють всі п’ять цукрових заводів. Вони переробили 1,8 млн тонн цукросировини та вироблено 236 тис. тонн цукру. Зібрали 2,5 млн тонн цукрових буряків при середній урожайності – 397,2 ц/га, - йдеться у повідомленні.

Посів озимих зернових проведено на 100% прогнозованих площ. Зокрема, озиму пшеницю посіяли на 303 тис. га, озимий ячмінь - на 21 тис. га, озиме жито – на 1,5 тис. га, а озимий ріпак - на площі 92 тис. га.

Разом з тим, понад 85% посівів озимої пшениці знаходяться у фазі активного кущіння і їх стан характеризується як добрий. Посіви, що посіяні в більш пізні строки на часі є неоднорідними. Більша частина їх сформувала 2-3 листки і знаходяться на етапі початку кущіння. Близько 5 відсотків посівів, які посіяні між 20-25 жовтня знаходяться у фазі сходи – перший лист.

Нагадаємо, на Вінниччині минулого року зібрали найбільшу в історії кількість зернобобових, зернових, соняшнику, сої та ріпаку. Урожай був – понад п’ять мільйонів тонн.

Читайте також

Жнива на Вінниччині тривають урожайність озимого ячменю зросла
Жнива на Вінниччині тривають: урожайність озимого ячменю зросла
Детальніше
Спека змінилася прохолодою як це вплинуло на городину Вінниччини
Спека змінилася прохолодою: як це вплинуло на городину Вінниччини
Детальніше
На Вінниччині зібрали 44,1 тисячі тонн ячменю
На Вінниччині зібрали 44,1 тисячі тонн ячменю
Детальніше
На Вінниччині стартували жнива-2026 — розпочали збирання озимого ячменю
На Вінниччині стартували жнива-2026 — розпочали збирання озимого ячменю
Детальніше
Волога у ґрунті на межі як спека вплинула на врожай на Вінниччині
Волога у ґрунті на межі: як спека вплинула на врожай на Вінниччині
Детальніше
До 1000 грн з гектара аграріям Вінниччини компенсують витрати на добрива
До 1000 грн з гектара: аграріям Вінниччини компенсують витрати на добрива
Детальніше