На Вінниччині електроенергію крадуть за допомогою неодимових магнітів та високочастотних генераторів
На Вінниччині винахідливі крадії намагаються обходити електролічильники, маскують підключення, ставлять магніти чи втручаються у прилади обліку.
Про це 22 травня інформують у “Вінницяобленерго”.
Сьогоднішні «винахідники» намагаються обходити лічильники, маскують підключення, ставлять магніти чи втручаються у прилади обліку. Але всі ці хитрощі залишають сліди, які легко виявляються сучасними технологіями, - розповідає заступник директора комерційного «Вінницяобленерго» Олександр Дудар.
За його словами, спритники й досі намагаються обійти систему різними способами:
- позаоблікові підключення
- використання неодимових магнітів
- встановлення високочастотних генераторів
- втручання в конструкцію приладу обліку
- порушення цілісності пломб і корпусу лічильника
- зміна параметрів приладу обліку
- самовільне підключення після відключення.
І це ще не весь перелік порушень, до яких вдаються споживачі, щоб уникнути оплати за електричну енергію.
Цьогоріч персонал «Вінницяобленерго» вже склав 603 акти про порушення та здійснив нарахування порушникам за недообліковану електроенергію на суму 7,232 млн грн, з яких майже два мільйони підприємству вже сплатили.
Після знеструмлення за борги деякі споживачі самовільно відновлюють електропостачання, грубо порушуючи закон і наражаючи себе на серйозну небезпеку. Штрафи можуть сягати десятків тисяч гривень, у тяжких випадках — кримінальна відповідальність, - додають на підприємстві.
Матеріали щодо 15 актів про порушення, складених у 2025 році, за якими споживачі відмовляються сплачувати нарахування добровільно, передали до юридичного відділу для подання позовів до суду. Сума нарахувань за цими актами становить понад 1,3 млн грн.
З початку року суди винесли дев'ять рішень на користь енергетиків, за якими загальна сума нарахувань перевищила 348 тис. грн.
Слід також зазначити, що в разі відмови споживача сплачувати вартість недооблікованої електричної енергії, Товариство, за рішенням суду, змушене звертатися до органів виконавчої служби для примусового стягнення заборгованості, - попереджають у “Вінницяобленерго”.
Протягом цього року сума стягнень за результатами судових рішень склала 1,975 млн грн.
Нагадаємо, Служба безпеки та ДБР викрили на Вінниччині схему розкрадання коштів, яка завдала державному бюджету збитків на понад 5 млн гривень. Фігуранти привласнили кошти, які призначалися для реконструкції та ремонту технологічного обладнання однієї з гідроелектростанцій на Вінниччині.