Львів - Варшава запускають новий міжнародний поїзд - маршрут не діяв 18 років

Львів - Варшава: запускають новий міжнародний поїзд - маршрут не діяв 18 років

12:57 04.10.2023

“Укрзалізниця” з 15 жовтня запускає новий міжнародний поїзд до Варшави, а також залізничний пункт пропуску, які були закриті майже два десятиліття тому.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

З 15 жовтня 2023 року Укрзалізниця запускає залізничне сполучення між Львовом та Варшавою. Вперше за 18 років між містами почнуть курсувати поїзди, — йдеться в повідомленні.

Разом із запуском цього маршруту відновлюється робота раніше неактивного залізничного пункту пропуску, що відкриває нові можливості з розвитку міжнародної мережі України.

Розклад руху поїздів розроблений таким чином, щоб без зайвих пересадок охопити залізничним сполученням з Варшавою та Любліном не лише Львів, а й ряд інших міст:

  • Івано-Франківськ, 
  • Стрий, 
  • Коломию, 
  • Калуш, 
  • Моршин, 
  • Брюховичі,
  • Жовкву. 

Наразі маршрут працюватиме у пересадковому форматі на станції Рава-Руська, що на Львівщині.

Тут пасажири здійснюватимуть пересадку з поїзда української ширини колії (1520 мм) на поїзд європейської колії (1435 мм) і зворотно.

Також пасажирам не варто хвилюватися за можливі запізнення, оскільки пересадка узгоджена. Поїзд завжди чекатиме усіх пасажирів, — повідомляють в Укрзалізниці.

Дізнатися розклад руху та придбати квитки можна у мобільному застосунку Укрзалізниці. Крім того, квитки доступні у чат-ботах та на сайті “Укрзалізниці”, а також у міжнародних касах вокзалів.

Як повідомляють в Укрзалізниці, проєкт був реалізований у співпраці з польським залізничним перевізником SKPL, рухомий склад якого виконуватиме рейси з Варшави до Рави-Руської та зворотно.

Нам знадобилося понад шість місяців на реалізацію цього проєкту, зокрема на узгодження всіх деталей з польською стороною та відкриття пункту пропуску. Відтепер ще десять населених пунктів України отримають залізничне сполучення з Варшавою та Любліном, – зазначив голова правління "Укрзалізниці" Євген Лященко.

З Києва до Варшави

У 2021 році “Укрзалізниця” відновила рейси з Києва до Варшави.

Крім того, столиці України та Польщі планують обʼєднати швидкісною залізницею, цей проєкт оцінюють в 1,2 млрд доларів.

Відповідні наміри задекларовані в Плані відновлення України.

Про швидкісне сполучення між Києвом та Варшавою говорять ще з 2019 року, коли Міністерство інфраструктури анонсувало запуск швидкісного залізничного маршруту Київ — Львів — Варшава — Берлін.

Нагадаємо, «Укрзалізниця» та «Залізниця Молдови» реалізовують спільний проект з відбудови колій у Молдовію Ремонтні роботи виконають працівники Укрзалізниці. Це підвищить пропускну спроможність.

Читайте також

Скасують низку приміських поїздів — чому не їздитимуть електрички
Детальніше
Загинули 2 українки: у Чехії поїзд, що прямував в Україну, зазнав аварії. Подробиці трагедії!
Детальніше
“Укрзалізниця” збільшила перевезення пасажирів - вінницький напрямок серед найпопулярніших
Детальніше
Діти полеглих Захисників і Захисниць з Вінниці відпочивали у польському таборі
Детальніше
Вінничан запрошують у ретро-тур найдовшою вузькоколійкою в Європі
Детальніше
У пункті пропуску «Рава-Руська – Гребенне» поновився рух вантажівок
Детальніше