Чому впав курс криптовалют основні причини, через які відмічається нестабільність крипторинку

Чому впав курс криптовалют: основні причини, через які відмічається нестабільність крипторинку

21:23 07.04.2023

Для криптотрейдерів та інвесторів у цифрові активи головним показником залишається курс криптовалют. Саме від нього залежить те, скільки вдасться заробити від вкладень у криптомонети. Відстежувати зміну вартості в реальному часі можна на криптовалютних біржах. Для цього краще використовувати ту платформу, на якій ви постійно працюєте.

Як показав 2022-ий, волатильність крипти не завжди може грати на користь трейдерів. Однак він став відмінним періодом для входу на крипторинок по багатьом криптоактивам. І якщо ви дотримуєтеся торгової стратегії, відключаєте емоції та не реагуєте на короткочасні коливання, завжди залишається шанс на отримання пристойного прибутку. Сьогодні Біткоін та альткоіни показують відносну стабільність. Але завжди є фактори, здатні вплинути на їхню ціну.

Через що курси криптовалюти впали у березні?

У 2023-ому Біткоін та інші цифрові монети стали відновлюватися після суттєвого обвалу вартості, яке сталося минулого року більш ніж на 62 відсотки. За кілька місяців криптоактиви зросли в ціні понад 15%. Але в криптоіндустрії знову намітилося зниження курсу. Коли відбуваються подібні події, є деякі способи для заробітку, навіть коли ринок на спаді. Наприклад, крипто-ф’ючерси - це ефективне рішення, при якому вам не потрібно володіти активами. Їх можно використовувати, якщо ви впевнені, що ціна якоїсь криптовалюти у майбутньому буде знижуватися.

Динаміка зменшення ціни на крипту поширюється внаслідок зростаючих побоювань інвесторів, пов'язаних з новинами про посилення регулятивних заходів щодо криптовалюти у США. Крім цього, занепокоєння викликає потенційне підвищення відсоткових ставок, що водночас погіршує інвестиційні перспективи. І якщо ознайомитись із курсом криптовалюти на сьогодні, то можна помітити деяку стабільність. Однак у березні було чимало приводів для постійного коливання та зниження вартості. Нижче наведено основні причини, які спровокували подібну ситуацію.

Чинник – Silvergate

Почався березень із того, що з'явилися чутки про можливе банкрутство великого криптовалютного банку Silvergate Bank. Розростатися такі новини почали через те, що затримувалася публікація річного звіту компанії. Багато учасників крипторинку стали реагувати на це розривом будь-яких зв'язків із Silvergate Bank. До числа стурбованих увійшли також LedgerX та Coinbase, які відмовилися від послуг банку.

Незважаючи на те, що залишалися надії на позитивний результат, американський банк Silvergate, який є одним із двох основних банків США, що працюють із криптокомпаніями, заявив про своє закриття та ліквідацію. Курс Біткоіна до долара, як і котирування іншої великої крипти, став знижуватися.

Банк спеціалізувався на обслуговуванні криптовалютних компаній. Однак регуляторна невизначеність та підвищення ризику, пов'язані з криптовалютами, призвели до того, що Silvergate Capital скорочує свою присутність на криптовалютному ринку. А це означає, що у криптокомпаній стало ще менше партнерів із традиційного банківського середовища.

Орієнтир на Binance

Трейдери та інвестори, які працюють в Україні, найчастіше вибирають для себе великі онлайн-майданчики. Серед усіх торгових платформ особливою популярністю користуються одна з найбільших криптобірж в Європі WhiteBIT та найвідоміша в усьому світі – Binance. Остання зазнає сильного тиску на собі з початку березня. Так, майже місяць тому у ЗМІ з'явилася інформація, що група американських сенаторів запросила фінансову звітність у біржі. Представники регулятора хочуть з'ясувати, чи використовують у Binance протизаконні практики ведення бізнесу.

  • З 2018 року криптовалютна біржа знаходиться під прицілом американських контролюючих органів.
  • Наприкінці 2022 – на початку 2023-го торговий майданчик зазнає тиску на тлі краху одного з його конкурентів – біржі FTX.

Але це не всі, за яких з криптоіндустрії взялася генеральна прокуратура Нью-Йорка. Її представники висунули звинувачення у передбачуваному порушенні законів штату про цінні папери та товари однієї з великих криптобірж – KuCoin. Всі ці події відразу відобразилися на криптовалютах онлайн, змінивши їх котирування у гірший бік.

Що зараз відбувається у справі з Binance?

Днями курс BTC обвалився більш як на 1 тис. дол. після публікації новини про позов Комісії з торгівлі товарними ф'ючерсами США (CTFC) до Binance. Усього за півгодини вартість лідера крипторинку опустилася з $27,8 тис. до $26,6 тис.

  • 27 березня CTFC подала до Чикагського федерального суду позов до Binance, її голови та директора з комплаєнсу. При цьому стверджується, що вони могли порушувати правила торгівлі деривативами. Регулятор наводить причину, що біржа ухилилася від своїх зобов'язань та не є належним чином зареєстрованою.
  • Головний намір – добитися постійної судової заборони для відповідачів та пов'язаних з ними осіб на зайняття діяльністю, що підпадає під сферу нагляду CTFC.

Від цього постраждав не лише курс Біткоіна, а й нативний токен криптобіржі – BNB. Втрата у ціні склала 4,5%: з 329 дол. до позначки в 314 дол.

Рішення американської ФРС та BTC: зв'язок

Вартість Біткоіна знизилася на 2 тисячі доларів після того, як було оголошено підсумки засідання Федеральної резервної системи США. Це відбилося на даних торгів за 23 березня. Напередодні котирування головної криптовалюти майже доходили до показника 29 тис. дол. Це стало б новим максимум із червня минулого року.

Але після того, як ФРС оголосило своє рішення про підвищення ключової ставки на 25 базисних пунктів, курс BTC впав до $26,7 тис. Чергове підвищення ставки може відбутися на наступному засіданні регулятора, яке призначено на 3 травня.

Скільки коштує Біткоін: прогнози експертів

На криптовалютному ринку діє просте правило: негативні новини провокують падіння ціни, позитивні – її зростання. Все ще залишаються побоювання, що крах криптобіржі FTX запустив ланцюгову реакцію, через що довіра інвесторів до криптовалют знизилася та викликала відтік коштів з ринку. Незважаючи на банкрутство трьох важливих для криптогалузі банків у США, Біткоін помітно подорожчав. До кінця березня він наблизився до важливої технічної цінової позначки.

На думку експертів, зростання вартості першої крипти є логічним та передбачуваним, незалежно від інших обставин. Фахівці впевнені, що BTC повторює патерни минулих років, а це означає, що попереду монета зросте у ціні. Є припущення, що після подолання технічної позначки в 30 тис. дол., наступним опором стане рівень в 36 тис. доларів.

Якщо дивитися на курси криптовалют онлайн, то видно, що підтримку інвесторів відчув не лише Біткоін. Крім надійного USDT, позитивний настрій дістався також Ethereum, який виріс у березні з $1430 до $1794. Позитивна тенденція спостерігається і з Cardano: зріс із $0,31 до $0,38. А ось інший стейблкоін, USDC, втратив свою прив'язку до долара після того, як стало відомо, що його резерви перебували у Silicon Valley.

Читайте також

Вінниця посилює співпрацю з польським містом-побратимом Кельце
Вінниця посилює співпрацю з польським містом-побратимом Кельце
Детальніше
Як просувати сторінку у Фейсбуці: ключові метрики, що впливають на успіх
Як просувати сторінку у Фейсбуці: ключові метрики, що впливають на успіх
Детальніше
Як відкрити власну справу після військової служби_ бізнес-консультації для ветеранів у Вінниці
Як відкрити власну справу після військової служби: бізнес-консультації для ветеранів у Вінниці
Детальніше
Робота в наймі чи власна справа_ на що звернути увагу при виборі кар’єрного шляху
Робота в наймі чи власна справа: на що звернути увагу при виборі кар’єрного шляху
Детальніше
Нетверезі водії намагались відкупитись від поліцейських - пропонували від двох до десяти тисяч
Нетверезі водії намагались відкупитись від поліцейських - пропонували від двох до десяти тисяч
Детальніше
Розширили перелік товарів, на які можна буде витратити тисячу Зеленського
Розширили перелік товарів, на які можна буде витратити "тисячу Зеленського"
Детальніше