З Вінниці для бійців “Червоної Калини” передали бойові турелі та 150 покращених FPV-дронів
Вінницька міська рада спільно з громадою та Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом підтримали бойовий підрозділ Нацгвардії — бригаду «Червона Калина». Військові отримали чотири дистанційних керованих бойових модулі – турелі та 150 покращених FPV-дронів.
Передачу реалізували в межах пріоритету «безпека та оборона», на який цьогоріч у бюджеті громади передбачено понад 1 млрд грн.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зауважив, що така спецтехніка вбереже життя українських оборонців, дозволяючи вести бої на відстані від ворога.
Ми постійно допомагаємо цій частині. Це — 23 передача. Лише за минулий рік придбали для підрозділу 1000 FPV-дронів. Також передавали пікапи, паливозаправники, авто для перевезення бойового складу. Все те, що просили бійці. Те, що їм потрібно, – сказав Сергій Моргунов.
Нацгвардієць Дмитро додав, що завдяки наявності такої техніки й справді можна менше залучати піхотинців під час виконання бойових завдань. Він також розповів про технічні характеристики турелей.
Модулі виготовляє український виробник. Вони призначені не лише для ведення дистанційного спостереження за полем бою, а й для ураження живої сили та неброньованої техніки противника. Раніше в нас був лише один такий модуль, тож ще чотири нових, які передала команда Вінницької міської ради спільно з Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом – це важлива допомога, – сказав військовослужбовець.
Не менш важливе значення на фронті мають й FPV-дрони. Військові кажуть: така техніка стала незамінним інструментом в роботі. Так, «залізні пташки» дозволяють ефективно проводити розвідку, виявляти ворожі позиції, коригувати артилерійський вогонь і завдавати точкових ударів по техніці та укріпленнях противника.

Під час передачі з оборонцями також зустрілися секретар Вінницької міської ради Павло Яблонський, заступник міського голови Андрій Очеретний, депутати Вінницької міської ради та координатори Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Тарас Ковальчук та Олександр Мельник.
Безпека та оборона
Бюджет громади на 2025 рік розподілений згідно з ключовими принципами та пріоритетами: «Безпека та оборона», «Стійкість», «Турбота».
Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб створено в березні 2022 року спільним рішенням вінницької обласної та міської рад. Штаб створено на період дії воєнного стану для координації зусиль місцевого самоврядування, бізнесу та волонтерів по допомозі армії (силам оборони України). Очолює штаб Володимир Гройсман.
Нагадаємо, на черговій 66 сесії Вінницької облради депутати проголосували за безоплатну передачу військовим частинам матеріально-технічних засобів на суму понад 5,7 мільйона гривень. Про це інформують у Вінницькій облраді.