З 28 березня бібліотеки у Вінниці відновлюють свою роботу

З 28 березня бібліотеки у Вінниці відновлюють свою роботу

11:07 28.03.2022

З 28 березня розпочинає роботу бібліотечна система Вінницької територіальної громади. Бібліотеки розгорнутого типу, працюватимуть у дві зміни. Перша - з 10:00 до 14:00, друга - з 14:00 до 18:00. Книгозбірні з не розгорнутою структурою працюватимуть в одну зміну, з 10:00 до 14:00.

Про це повідомив директор департаменту культури міської ради Максим Філанчук.

В умовах війни люди гостро відчули потребу в елементарних бібліотечних послугах. Читання стало для багатьох чи не єдиною розрадою. Хтось рятується від важких думок та острахів, гортаючи сторінки романів, а комусь додають хоробрості герої казок. Незалежно від віку, люди сьогодні потребують книжок, і ми готові їм у цьому допомогти. Наразі роботу бібліотечної мережі Вінницької територіальної громади адаптовано до нових реалій, і вже від сьогодні книгозбірні відчинили свої двері для всіх охочих, - розповів Максим Філанчук.

Наразі у бібліотеках можна буде обміняти чи взяти вподобану літературу.

За таким "живим" форматом відвідування бібліотек вінничани вже дуже скучили, - каже в. о. директора закладу культури Вінницька міська централізована бібліотечна система Тетяна Верещак. - Щоденно мої колеги отримують дзвінки з питанням, коли можна буде обміняти книгу на іншу. Гадаю, сьогодні, у важкий для країни час, бібліотеки потрібні як ніколи, оскільки допомагають переключи увагу та відволікти думки від сумних новин. Це зараз необхідно не тільки вінничанам, а й людям, які знайшли прихисток у нашому місті. Впевнена, що в перший тиждень роботи бібліотек матимемо великий ажіотаж.

Разом з тим, потрібно бути готовими до нових правил. Зараз бібліотеки будуть здійснювати роботу лише у форматі видачі книжок. Задля безпеки відвідувачів, читальні зали та гуртки в умовах воєнного стану не працюватимуть, повідомив Максим Філанчук.

Нагадаємо, сьогодні, 28 березня, у Вінницькій громаді розпочався новий сезон муніципального велопрокату спільно з компанією Nextbike. Напередодні після зимового сезону на 25 станцій повернули 110 велосипедів.

Читайте також

Молодь отримає по 900 гривень на придбання книжок - президент підписав закон
Детальніше
Вінничанка заявила про вихід із Національної спілки письменників після гомофобних заяв спілки
Детальніше
У Вінниці презентували книгу Світлани Пенькової «Українські колібрі»
Детальніше
У Вінниці презентували книгу «Лінії» Людмили Брендак
Детальніше
Для українських оборонців, які проходять реабілітацію, "Подільська громада" зібрала книги
Детальніше
Маленьких вінничан запрошують узяти участь у конкурсі на кращого читача
Детальніше