Європейські партнери побачили, як працює найстаріша пасіка у Вінницькій громаді

Європейські партнери побачили, як працює найстаріша пасіка у Вінницькій громаді

16:28 13.05.2024

11 травня у Малих Крушлинцях відбувся захід напередодні Всесвітнього дня бджоли. Він мав на меті привернути увагу до ролі бджіл в екосистемі та підтримці здоров’я людини. Відвідали подію Вінницький міський голова Сергій Моргунов разом з колегами з Європи - мером французького міста Нансі Матьє Кляйном та мером німецького Карлсруе Франком Ментрупом.

Делегатам продемонстрували, як в нашій громаді розвивається невід'ємна частина сільського господарства - бджільництво. Європейські партнери побували на пасіці, якій вже близько 100 років. Її з покоління в покоління утримує місцева родина Дудників. У своєму домоволодінні вони збирають квітковий, гречаний, акацієвий, липовий, з різнотрав’я та інші види меду.

Тут відбувається синтез між людиною та бджолою. Ця локація прикрашена традиційними українськими побутовими речами. Пасіка - це потужне місце сили. Тут відчувається особлива енергетика та єдність людини з природою - річкою, лісом, полем. Саме з тими місцями, які нас оточують і виховують з самого народження, - отак розповіла пані Юлія, онука бджоляра.

Європейські партнери побачили як працює найстаріша пасіка у Вінницькій громаді

Європейські партнери мають намір спільно з нами працювати над розвитком бджільництва, зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Ми розуміємо, що подальше відновлення України має відбуватися відповідно до принципів Європейського Зеленого курсу. Тому активно працюємо над цим вже зараз і хотіли б залучати нові підходи до ведення сільського господарства та розвитку економіки. Тому показали європейцям, як розвивається в нашій громаді бджільництво, як залучаємо інвесторів та взаємодіємо з бізнесом на прикладі наших індустріальних парків. Сподіваємося, співпраця з Нансі та Карлсруе буде плідною, - сказав Сергій Моргунов.

Європейські партнери побачили як працює найстаріша пасіка у Вінницькій громаді

Тривалий час міська влада Вінниці створює умови для продуктивної роботи місцевих пасічників, які роблять внесок у продовольчу безпеку та зміцнення економіки. Радник міського голови з питань агропромислового розвитку Олександр Закорченний зазначив, що наразі у Вінницькій громаді понад 60 людей працюють в сфері бджільництва.

Аби підтримати галузь, у громаді діє Програма розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки Вінницької міської територіальної громади на 2023-2025 роки, яка передбачає дотування бджолосімей. Торік фінансовою підтримкою на безповоротній основі скористалися 40 пасічників, - додав Олександр Закорченний.

Європейські партнери побачили як працює найстаріша пасіка у Вінницькій громаді

Нагадаємо, вже 40 пасічників скористалися фінансовою підтримкою на безповоротній основі від Вінницької міської ради. Як результат - кількість бджолосімей збільшилася на понад пів тисячі, як і обсяги виробництва меду та медової продукції. 

Читайте також

Сергій Моргунов представив Вінницю на Конференції з питань відновлення України в Берліні
Детальніше
Реагування на звернення вінничан – пріоритет роботи Асоціації органів самоорганізації населення
Детальніше
У Вінниці триває розробка Плану управління відходами у громаді
Детальніше
У Вінниці влаштували толоку для боротьби з борщівником
Детальніше
Вінницька делегація бере участь в енергетичному семінарі Україна – ЄС
Детальніше
Нейбайдужий вінничанин повідомив про забруднення струмка - воду перевірили екологи
Детальніше