Як вінничанам захистити облікові записи в соцмережах - поради кіберполіції

Як вінничанам захистити облікові записи в соцмережах - поради кіберполіції

13:52 14.06.2024

Правоохоронці звертають увагу на важливості створення надійних паролів в соціальних мережах та застосунках банківських установ. Зокрема, фахівці кіберполіції рекомендують створювати складні паролі, які не містять особистої інформації про себе чи рідних. Так, для паролів не варто вибирати ім'я, прізвище, адресу, номер телефону чи інші особисті дані. Уподобання та хобі - також є не кращим варіантом для пароля.

Подібні комбінації в першу чергу приходять на гадку зловмисникам, які прагнуть заволодіти чужими коштами.

Також не варто створювати один пароль для різних застосунків та соціальних мереж. В ідеалі - для кожного сервісу повинен бути свій пароль, - наголошують в кіберполіції.

Тому правоохоронці рекомендують замінити усі ненадійні паролі на складніші. Крім того, щоб убезпечити свій захист в соціальних мережах, варто також встановити двофакторну систему аутентифікації. Під час налаштування такої функції для входу до вашого акаунту, крім логіна та пароля, потрібно зазначити електронний ключ або код підтвердження, що повинен надійти на смартфон, електронну скриньку або у відповідний застосунок.

Це слід робити в тих випадках, коли вхід до вашого акаунту здійснюватиметься з невідомого браузера або мобільного пристрою.

Як "двофакторка" захищає від шахраїв

Навіть якщо шахрай дізнався ваш пароль, він не зможе отримати доступ до вашого облікового запису без додаткового підтвердження. Шукайте таку функцію в налаштуваннях або переходьте за посиланнями й налаштовуйте багатофакторну автентифікацію до своїх акаунтів. Така функція може ще називатися двоетапною перевіркою. Тож будьте пильними та не дайте шахраям себе ошукати.

Нагадаємо, кіберполіція розповідає про ще одну шахрайську схему. За нею зловмисники надсилають у популярних месенджерах повідомлення з пропозиціями легкого заробітку. Схема полягає в нібито популяризації товарів на відомому маркетплейсі шляхом їхньої купівлі та подальшого продажу на вже підконтрольному аферистам сайті.

Читайте також

Вінничан закликають не користуватися ліфтами за 10-15 хвилин до аварійних відключень
Детальніше
Поліцейські Вінниччини застерігають від аферистів - “працівників банку”
Детальніше
Кіберполіція застерігає не переходити за невідомими посиланнями
Детальніше
Рятувальники Вінниччини провели безпековий захід для дітей
Детальніше
"Не паркуй автівку на гідранті"! Чому не можна залишати авто на червоних люках?
Детальніше
У МВС розробили інструкцію для електронного кабінету постраждалого
Детальніше