Як принципи роботи Вінницької міськради перегукуються з міжнародними Цілями сталого розвитку

Як принципи роботи Вінницької міськради перегукуються з міжнародними Цілями сталого розвитку

11:45 29.04.2021

Днями у Вінниці відбувся семінар на тему: "Що таке Цілі сталого розвитку та чому вони важливі для органів місцевого самоврядування?". У ході семінару представники та представниці Вінницької міської ради дізнались про складові сталого розвитку та моделі досягнення економічної, екологічної та соціальної стійкості за допомогою 17 цілей сталого розвитку, які затверджені ООН у 2015 році. 

Тренерка курсу "Онлайн-освіта для сталого розвитку" Олена Данілова, ознайомила присутніх із 17 цілями сталого розвитку, їх пріоритетами  та індикаторами за якими здійснюється моніторинг прогресу. 

Цілі сталого розвитку – це світові показники ефективного урядування, економічного зростання та підвищення якості життя людей. Вони оцінюють соціальний та економічний розвиток в країні, кращі можливості доступу до освіти, екологічні показники та багато іншого. Збір даних про стан виконання та система моніторингу в Україні – важливий інструмент оцінки прогресу в цих питаннях.

Заступник міського голови Андрій Очеретний зазначив:

Стратегія розвитку Вінницької міської територіальної громади до 2030 також базується на міжнародних принципах, в тому числі і на принципах сталого розвитку. В усіх цілях сталого розвитку,  є завдання, що прямо чи опосередковано пов’язані з нашою повсякденною роботою як органу місцевого самоврядування. Тому що ми з вами розробники програм та планів. Іншими словами, ми є сьогодні змінотворцями. Багато дій і документів, за якими працює Вінницька міська рада сьогодні перегукуються із завданнями цілей сталого розвитку. 

Зважаючи на світову пандемію, Цілі сталого розвитку також зазнали впливу. Під час семінару було обговорено, які саме зміни відбулись та як із ними вправляється світова спільнота. 

Як принципи роботи Вінницької міськради перегукуються з міжнародними Цілями сталого розвитку

Довідка:

"Цілі сталого розвитку" (ЦСР, відомі також як Глобальні цілі) — ключові напрямки розвитку країн, що були ухвалені на Саміті ООН зі сталого розвитку. Вони замінили Цілі розвитку тисячоліття, термін яких закінчився наприкінці 2015 року. ЦСР ухвалені 193 країнами світу на період від 2015 до 2030 року і нараховують 17 Глобальних цілей, яким відповідають 169 завдань.

Нагадаємо, Виконком міськради ухвалив бюджет громади та Програму економічного і соціального розвитку на 2021 рік

Читайте також

У Вінниці обговорили впровадження інклюзії у туристичній сфері міста
Детальніше
У Вінниці релокований завод за два роки створив додаткові 350 робочих місць
Детальніше
У Вінниці Укрпошта погасила марки «Укрпошта доставляє» та «ЗСУ перемагають»
Детальніше
У Вінниці триває спорудження ще одного будинку за програмою «Муніципальне житло»
Детальніше
У Вінниці оголосили черговий тендер для потреб армії
Детальніше
Нацгвардійці з двох частин, де служать вінничани, отримали спецобладнання
Детальніше