Як правильно заповнювати бюлетені?

Як правильно заповнювати бюлетені?

13:45 14.10.2020
87

Менше як за два тижні вінничани голосуватимуть за своїх представників в  місцевих радах. А також визначатимуть очільників громад. Замість одного кожен виборець отримає одразу декілька бюлетенів: до облради, до районної ради, до місцевої (чи міська, чи селищна чи сільська)  і ще один бюлетень по виборах або міського або сільського або селищного голови.

Як  розповів керівник обласного відділення Комітету виборців України Владислав Телень, в бланку для голосування за кандидата на міського, сільського чи селищного голову все буде традиційно.

«Всі прізвища в бюлетені по виборах міського голови розміщуються в алфавітному порядку. Зліва від прізвища кандидата буде квадратик, де людина повинна поставити позначку. Це може бути галочка, плюсик, рисочка - що завгодно. Головне, щоб з цієї позначки було зрозуміло для членів комісії, за кого з кандидатів проголосував виборець», - розповідає Владислав Телень.

Більше уваги доведеться приділити бюлетеням по виборах депутатів до обласної, районної та міської рад. У них слід буде поставити одразу дві позначки.

«Людина повинна обрати партію, а потім поставити номер кандидата від цієї партії. Я звертаю увагу що якщо людина не поставить позначку навпроти партії в квадратику, такий бюлетень буде визнаний недійсним. Навіть, якщо обере якогось кандидата, а не буде позначки навпроти партії такий бюлетень буде визнаний недійсним. Також звертаю увагу, що пишеться лише одна цифра. ніяких нулів ставити при цьому не треба», - пояснює Владислав Телень.

На кожній дільниці встановлять спеціальні стенди, в яких розмістять інформацію, як правильно заповнити виборчий бланк і що чекає на порушників. Крім того, при отриманні бюлетенів, члени комісії мають надати консультацію виборцям про правильне заповнення бланків. 

Аби скористатись своїм правом вибору, на дільниці в день голосування необхідно показати паспорт громадянина України – у вигляді книжечки, ID-картки або тимчасового посвідчення громадянина України. Інші документи як-то закордонний паспорт, службове посвідчення тощо не є підставою для отримання бюлетеня.

Загалом 25 жовтня в області відкриються більш як 1600 виборчих дільниць. У Вінниці ж їх понад 170.

Читайте також: Як голосуватимуть вінничани в умовах пандемії

Читайте також
Дмитро Разумков: "Вінниця має унікальні речі, і цим досвідом потрібно ділитися"
Детальніше
Вінниця на третьому місці серед найкомфортніших для IT-шників міст
Детальніше
В Уланівській громаді вибори ледь не зірвали через суд
Детальніше
Новорічну "ялинку" з пів тисячі автомобілів склали у Вінниці
Детальніше
Колишній мер Вінниці Володимир Гройсман у трійці лідерів за рівнем довіри українців
Детальніше
Вінниця - лідер за кількістю ініціатив, що впроваджуються в рамках Проєкту ПРОМІС
Детальніше