Як хлопчик із генетичним захворюванням виграв відкритий шаховий турнір

16:50 30.05.2022

У ДЮСШ № 6 Вінницького міського спорткомітету фінішував відкритий шаховий турнір серед дітей та дорослих.

Про це днями повідомили на Фейсбук-сторінці «Спортивні новини Вінниччини».

Чемпіоном став юний кандидат у майстри спорту Артем Андрієнко. У хлопчика синдром Фрімена-Шелдона – рідкісне генетичне захворювання, яке вражає обличчя, руки й ноги. І все ж шахіст з особливими потребами виграв усі десять партій.

Відомо, що родина Андрієнків живе в Стрижавці. На заняття з шахів хлопчика возять їздить у Вінницю. До трьох років на ногах у Артема був гіпс. Крім того, він переніс кілька операцій.

Грошовий приз за перше місце в турнірі йде на потреби ЗСУ, – пише на своїй сторінці у Фейсбук мама Артема.

Нагадаємо, опанувати гру з "нуля" або спробувати свої сили в запеклих баталіях за шаховою дошкою - усе це своїм відвідувачам пропонує Вінницька бібліотека-філія №7 (вул. Баженова, 32). В її стінах ось уже три роки діє шахово-шашковий клуб для дітей віком від шести до 14 років. Його створили завдяки перемозі в конкурсі "Бюджет громадських ініціатив".

У Вінниці відбувся забіг до 10-річчя започаткування Цивільно-військового співробітництва у ЗСУ