Вона живе рухом і відчуттям дороги історія водійки вінницького тролейбуса Марини Лісової

Вона живе рухом і відчуттям дороги: історія водійки вінницького тролейбуса Марини Лісової

15:49 18.07.2025

Вінницька транспортна компанія шукає водіїв – тих, хто не уявляє свого життя без дороги, руху та техніки. Ця професія вимагає не лише відповідальності, а й драйву. А ще – любові до транспорту і міста. Саме такою є водійка тролейбуса Марина Лісова, яка щодня кермує 10-тонним «Богданом» і не проміняє своє робоче місце на жодну офісну роботу. 

Історія цієї жінки доводить: кермувати великою машиною – це не просто навичка, а покликання. І саме таких людей сьогодні потребує міський транспорт.

Вона живе рухом і відчуттям дороги: історія водійки вінницького тролейбуса Марини Лісової

Вона тендітна, спокійна й уважна – та водночас впевнено тримає кермо тролейбуса, який щодня перевозить сотні пасажирів.

Коли сідаю за кермо, ніби відчуваю характер машини: вона велика, сильна, але слухається, якщо до неї з повагою. Тут є відчуття простору й відповідальність,– розповідає Марина Лісова, водійка тролейбуса.

До того, як потрапити на роботу у Вінницьку транспорту компанію, працювала на найрізноманітніших роботах: продавчинею, промоутеркою. Та жодна з них не давала того, що вона знаходить щодня за кермом – рух, простір і відчуття контролю.

Свою першу машину, тролейбус ЗІУ-9, вона згадує як щось майже живе. Хоч і старий, але саме з нього почалася її професійна любов до транспорту.

Потім дали новішу техніку, а зараз у мене Богдан. Він уже сучасний, зручний. Я його люблю. Ми з ним вже як напарники. Я не можу сидіти на місці. Якщо мене посадити в магазин чи офіс, я там довго не витримаю. Мені треба їхати. Треба рух. Я не втомлююсь від дороги, – каже водійка.

На думку дівчини, війна залишила слід навіть у салоні тролейбуса. Каже – люди стали більш замкненими, іноді агресивними. Але водночас є й світлі моменти.

Одного літнього дня заходить хлопець в салон тролейбуса, залишає мені морозиво. Каже: "Це вам просто так". І йде. Є люди, що цукерки лишають, просто дякують. І це гріє, — говорить вінничанка.

У жінки двоє дітей, а чоловік боронить кордони України від ворога. У вільний час читає трилери й намагається хоча б раз на пів року їздити до коханого.

Вона живе рухом і відчуттям дороги: історія водійки вінницького тролейбуса Марини Лісової

Попереду нова мета: вивчитись на водійку автобуса. Бо техніка – це не просто професія, а спосіб жити.

І додає: з цікавістю їздила, щоправда, як пасажирка, муніципальним транспортом у різних містах України. Переконалась – у Вінниці він найкращий, є техпідтримка, люди працюють задля комфорту інших людей, але кадрів бракує.

Приєднуйтесь до команди

Вінницька транспортна компанія запрошує приєднатися до своєї команди. Якщо ви мрієте про роботу, яка має рух, техніку і важливу місію – спробуйте себе за кермом міського транспорту.

Фахівці підприємства зазначають, що готові прийняти до себе як досвідчених водіїв, так і тих, хто ще не має відповідних навичок кермування тролейбусом та трамваєм.

Для роботи на автобусі потрібне посвідчення водія з відкритою категорією «D». Підприємство гарантує офіційне працевлаштування, своєчасну виплату заробітної платні та повний соціальний пакет.

За більш детальною інформацією можна звернутись у відділ кадрів «Вінницької транспортної компанії», який знаходиться за адресою - Хмельницьке шосе, 29. Особисті зустрічі з громадянами проводять з 8:00 до 13:00 та з 14:00 до 17:00.

Нагадаємо, на вулицях Вінницької громади курсують сучасні, тихі, екологічні тролейбуси VinLine. Вони вже стали візитівкою міста. 

Читайте також

У Вінниці 7 вересня тимчасово обмежать рух рядом вулиць та проспектів Вінниці
У Вінниці 7 вересня тимчасово обмежать рух рядом вулиць та проспектів Вінниці
Детальніше
Як мобільний сервісний центр МВС працює у віддалених громадах Вінниччини
Як мобільний сервісний центр МВС працює у віддалених громадах Вінниччини
Детальніше
Підприємці Вінниччини з початку року облаштували 65 робочих місць для людей з інвалідністю
Підприємці Вінниччини з початку року облаштували 65 робочих місць для людей з інвалідністю
Детальніше
У Вінниці триває масштабна модернізація цюрихських трамваїв
У Вінниці триває масштабна модернізація цюрихських трамваїв
Детальніше
Підроблене свідоцтво про реєстрацію авто виявили у вінницького водія
Підроблене свідоцтво про реєстрацію авто виявили у вінницького водія
Детальніше
У Вінниці на вулиці Зулінського облаштували доступні зупинки
У Вінниці на вулиці Зулінського облаштували доступні зупинки
Детальніше