Виплати ветеранам: міськрада Вінниці закликає Уряд виконувати норми законодавства

Виплати ветеранам: міськрада Вінниці закликає Уряд виконувати норми законодавства

10:48 13.04.2021
204

Вінницька міська рада стурбована ситуацією, що склалася в державі із виплатами разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”.

Зазначені виплати щорічно здійснюються коштом державного бюджету в розмірах, встановлених Постановами Кабінету Міністрів України та в межах бюджетних призначень, встановлених Законом “Про Державний бюджет України” на відповідний рік.

Проте, відповідно до рішення Верховного Суду України від 29.09.2020 року, держава повинна виплачувати відповідну грошову допомогу в розмірах, встановлених Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань”, а саме від 5 до 10 мінімальних розмірів пенсії за віком, залежно від статусу особи.

Кабінет Міністрів України Постановою від 08.04.2021 року №325 затвердив порядок та розміри виплати у 2021 році разової грошової допомоги до 5 травня. Затверджені урядовою Постановою суми виплат є нижчими, ніж визначені Законами.

У зв’язку із прийняттям Постанови №325, департамент соціальної політики Вінницької міської ради як орган, уповноважений здійснювати виплату грошової допомоги до 5 травня, буде здійснювати вказані виплати у розмірах, визначених даною Постановою.

Виконавчими органами Вінницької міської ради підготовлено та направлено відповідні звернення до департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації, Міністерства соціальної політики України, а також за підписом міського голови до Прем’єр-міністра України та до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, щодо виділення з державного бюджету України необхідних коштів для виплати у 2021 році грошової допомоги до 5 травня у розмірах, визначених Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”. 

Вінницька міська рада закликає Уряд виконувати норми законодавства і не перекладати відповідальність за зобов’язаннями держави на територіальні громади.

Нагадаємо, у Вінниці відбулося засідання комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів.

Читайте також
В Україні середня зарплата знизилася, Вінниця - на 7 місці
Детальніше
Експертна рада оголосила переможців конкурсу Вінницької обласної Ради “Комфортні громади
Детальніше
Вінниця вразила управлінців Маріуполя
Детальніше
Бюджетний внесок платників єдиного податку Вінниччини перевищив 482,5 млн грн
Детальніше
У Вінницькій області буде виставлено на приватизацію 14 будівель
Детальніше
Через Вінницю курсує найприбутковіший поїзд України
Детальніше