Вінниця зміцнює міжнародні зв'язки: місто відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджану
Вінниця 17 квітня стала майданчиком для важливого дипломатичного діалогу. До міста прибула делегація на чолі з Послом Азербайджану в Україні Сеймуром Мардалієвим. Під час офіційної зустрічі із заступником міського голови Владиславом Скальським сторони окреслили ключові вектори майбутньої співпраці, що охоплюють економіку, соціальну сферу та розвиток громад.
Про це інформує ВІТА ТБ, посилаючись на Вінницьку міськраду.
Інвестиції та сучасні стандарти життя Владислав Скальський презентував іноземним гостям економічний потенціал Вінниці, зробивши акцент на успіхах у сферах медицини, освіти та IT-технологій. Особливу увагу приділили інвестиційним проєктам, які спрямовані на покращення добробуту мешканців, а також питанням безбар’єрності та стратегіям повоєнного відновлення.

Заступник мера наголосив, що Вінниця вже має успішний досвід роботи з міжнародними фондами та партнерами, що допомагає громаді залишатися стабільною та прогресивною.
Більше ніж просто комфорт Вінниця вже дев'ять разів поспіль очолювала рейтинг найкомфортніших міст для життя в Україні, і це, за словами Скальського, є потужним стимулом для подальшого руху.
Ми вже сьогодні формуємо бачення майбутнього – і не лише через відбудову інфраструктури, а й через створення сучасного середовища для життя, праці, відпочинку та нових можливостей для розвитку мешканців, — зазначив Владислав Скальський.
Він також додав, що критично важливо розвивати «горизонтальні зв’язки» між бізнесом, культурними інституціями та громадянським суспільством.
Конкретні кроки: від енергетики до університетів Сеймур Мардалієв зі свого боку відзначив високу активність Вінниці та її значний економічний ресурс. Посол підтвердив готовність Азербайджану розвивати тісне партнерство як на рівні держав, так і між конкретними громадами.
Серед пріоритетних напрямків практичної взаємодії сторони виділили:
- спільні проєкти у сфері відновлюваної енергетики;
- розширення торгівельно-економічних зв'язків;
- обмін досвідом у галузях туризму, культури та освіти.
Окрему увагу планують приділити співпраці між університетами та встановленню побратимських відносин між містами.

За словами Сеймура Мардалієва, головна мета — наповнити партнерство живим змістом і конкретними діями, адже саме через візити та обмін досвідом формується справжня довіра.
Нагадаємо, азербайджанець Сеймур Абушов зібрав у Вінниці, де народився і виріс, унікальну колекцію традиційних національних азербайджанських килимів. Збирав він її по всьому світу - є у його колекцій й рідкісні екземпляри. Ідею молодому азербайджанському колекціонеру подала рідня по батьківській лінії, яка з давніх-давен займалася килимарством.





