Вінниця отримала сучасний кліматичний сенсор від Мюнстера

Вінниця отримала сучасний кліматичний сенсор від Мюнстера

16:09 22.10.2025

Під час фахового обміну у жовтні Вінниця отримала від міста-партнера Мюнстера кліматичний сенсор. Такий самий прилад використовується у міській мережі моніторингу Мюнстера. Подарунок став частиною ініціативи муніципалітету Мюнстера та продовжив практичну співпрацю між містами у сфері Smart City і роботи з міськими даними.

Делегація Вінниці відвідала партнерське місто Мюнстер для експертного обміну на теми Smart City, цифрових сервісів, інтернету речей та ІТ-безпеки. Зокрема, Мюнстер поділився успішним досвідом того, як на практиці працюють їхні рішення – від організації міської платформи даних і кліматичного дашборду до прикладів застосування інтернету речей (IoT) у публічному просторі. Учасники прагнули не лише обговорити підходи, а й перейти до спільних, порівнюваних даних і проєктів, які поступово формують практичну співпрацю між нашими громадами.

Саме з таких міркувань місто-партнер передало Вінниці кліматичний сенсор, аналогічний тим, що працюють у мережі Мюнстера. Сенсор призначений для постійного вимірювання температури повітря та, залежно від конфігурації, інших екологічних показників у звичних міських умовах. Захисний екран зі спіралеподібною вентиляцією створює стабільний потік повітря навколо зонда, відбиває пряме сонячне проміння, захищає від бруду та відсікає опади, тож фіксується саме температура повітря, а не нагрітих поверхонь.

Це перший у Вінниці сенсор, що працюватиме за технологією LoRaWAN, енергоощадною та далекодіючою мережею для інтернету речей, і водночас крок до розвитку локальної IoT-екосистеми. Такий підхід дозволить збирати міські екологічні показники з мінімальним енергоспоживанням та стабільною передачею даних.

Цей кліматичний прилад стане першим елементом у «спільному полі вимірювань»: показники з вінницького сенсора відображатимуться також на кліматичному дашборді Мюнстера, що зробить дані двох міст зіставними й відкриє простір для спільних досліджень. Порівнювані вимірювання допоможуть спільно досліджувати міський мікроклімат: динаміку температур, ефект «островів тепла», вплив зелених зон і матеріалів покриття. Зібрані дані зможуть використовуватися для подальших аналітичних проєктів обох міст і розвитку міських сервісів, які працюють із кліматичними показниками.

Мюнстер є справжнім партнером і другом для Вінниці. Послідовна підтримка, необхідна гуманітарна та соціальна допомога, спільні навчальні, культурні, молодіжні та інші ініціативи є надзвичайно цінними для вінницької громади. Сподіваємось, що нова лінія практичної взаємодії у сфері Smart City також стане довготривалою корисною спільною ініціативою у нашому партнерстві. Дякуємо місту Мюнстер, Smart City Münster, Stadtwerke Münster, Кліматичній службі Мюнстера, Офісу геодезії та кадастру, а також Büro Internationales - Stadt Münster за підтримку і партнерство у розвитку напряму Smart City на благо громад, – каже начальниця відділу інформатизації департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Діна Черненко.

Нагадаємо, Вінницька міська територіальна громада увійшла до числа 12 флагманських українських муніципалітетів, які уклали двосторонні партнерства з Містами Місії ЄС у межах програми «Стала мережа кліматично нейтральних міст для України» (SUN4Ukraine). Компаньйоном нашої громади для досягнення зазначених цілей став Діжон-Метрополь (Франція). 

Читайте також

Ладижин та румунська комуна Редіу підписали лист про наміри побратимства
Ладижин та румунська комуна Редіу підписали договір про наміри побратимства
Детальніше
Іспанія, Польща та Литва у Вінниці обговорили міжнародну співпрацю з нагоди Дня святого Якова
Іспанія, Польща та Литва: у Вінниці обговорили міжнародну співпрацю з нагоди Дня святого Якова
Детальніше
Кіберфахівці навчать вінничан ефективно захищати свої акаунти
Кіберфахівці навчать вінничан ефективно захищати свої акаунти
Детальніше
Нідерланди підтримали енергетичну інфраструктуру Вінниччини та ще п'яти областей
Нідерланди підтримали енергетичну інфраструктуру Вінниччини та ще п'яти областей
Детальніше
Вінницький транспортний коледж отримав пожежний автомобіль від Литви
Вінницький транспортний коледж отримав пожежний автомобіль від Литви
Детальніше
Застосунок MISTO завантажили вже понад 8600 вінничан
Застосунок MISTO завантажили вже понад 8600 вінничан
Детальніше