Вінниця на підтримку Збройних Сил України спрямувала близько 22,5 млн грн

Вінниця на підтримку Збройних Сил України спрямувала близько 22,5 млн грн

15:57 31.05.2024

Вінницька міська рада на засіданні сесії 31 травня прийняла чергове рішення про розподіл видатків бюджету громади. Традиційно найбільшу суму спрямували на оборону. Крім того, серед основних статтей видатків залишаються такі ключові пріоритети, як «Безпека», «Стійкість», «Турбота».

Вінницька громада продовжує активно підтримувати Збройні Сили України, першочергово направляючи на їх потреби фінансові ресурси.

Традиційно на кожній сесії ми розглядаємо в першу чергу можливості фінансування по нашому першому пріоритету – це «Безпека та оборона». І саме зараз на оборону ми виділяємо майже 22,5 млн грн. Найбільше – 11, 5 млн грн направляємо на бригаду «Червона калина» Нацгвардії. Вчора передали їм паливозаправник досить потужний, 240 FPV дронів та мавіки, а також 50 тисяч сухих душів. До речі, завтра чергова річниця утворення саме цього підрозділу, – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов. – Крім того, 500 тисяч передбачаємо на наш військовий госпіталь для реабілітації Героїв. 1 млн грн виділяємо на придбання шин для спецтехніки згідно із запитом однієї з частин, яка базується у Вінниці. Також продовжуємо фінансову підтримку Харківського національного університету внутрішніх справ, який релокований у Вінницю для покращення матеріально-технічної бази навчання майбутніх правоохоронців.

Сергій Моргунов повідомив, що Вінницька громада надала різнопланову допомогу 50 військовим частинам, із них 36 – підтримує на постійній основі.

З початку року Вінницька міська рада на підтримку Сил безпеки та оборони вже спрямувала 340 млн грн, із них субвенції в розмірі майже 129 млн – це якраз на те, що ми не можемо самостійно, згідно з Бюджетним кодексом України придбати. Та 161 млн спрямували на придбання автомобілів, дронів і тепловізорів. Далі ми не будемо зупинятися. Все залежить, у першу чергу, від надходжень до нашого бюджету. Наскільки стійко сьогодні в умовах війни працюватиме вінницька економіка, – підкреслив міський голова.

Нагадаємо, що цьогоріч Вінниця при формуванні бюджету передбачила на пріоритет «Безпека та оборона» близько 1 млрд грн.

Вінниця на підтримку Збройних Сил України спрямувала близько 22,5 млн грн

Дбає громада і про фізичне здоров’я наших Захисників та Захисниць та їхню реабілітацію після поранень. Це і послуги мобільної стоматології на передовій, і забезпечення лікування як військових, так і членів їхніх родин у медичних закладах громади. На ці цілі самоврядці сьогодні спрямували 1,3 та 3 млн грн, відповідно.

А загалом з початку року на соціальну підтримку оборонців, їхніх сімей і родин загиблих Героїв адресували понад 14,5 млн грн, зазначила директорка департаменту фінансів Вінницької міської ради Антоніна Лесь.

Крім того, за пріоритетом «Турбота» у Вінниці продовжують робити вулиці зручними для людей на кріслах колісних. Зокрема, цим рішенням передбачено видатки на поточний ремонт елементів благоустрою з влаштування пандусів на Хмельницькому шосе, – розповіла директорка департаменту фінансів.

Серед головних завдань залишається й створення безпечних умов перебування дітей в освітніх закладах. Відтак додаткові видатки спрямовано на капітальний ремонт споруд цивільного захисту у садочках №77 та №5, облаштування укриттів у шести ліцеях (№11, 12, 13, 23 30,33).

Звичайно в умовах воєнного стану, коли левова частка коштів бюджету йде на оборону, без підтримки міжнародних донорів нам було б набагато важче посилювати стійкість громади, нарощувати її економічний потенціал – каже Антоніна Лесь. – Ось і цього разу допомога нагодилася вчасно. Надійшов другий транш грантового проєкту німецької урядової компанії GIZ та ПРООН «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів (SRER)». А це додатково понад 8 млн грн на реконструкцію приміщення для розміщення «Вінницького інноваційно-технологічного центру». Загалом на реалізацію цього проєкту ми від наших партнерів вже отримали 32,6 млн грантових коштів.

Нагадаємо, Вінниця продовжує посилювати військові частини та інші оборонні формування. Цього разу передали одному з підрозділів Національної гвардії України (в/ч 3008) три автомобілі, 60 FPV-дронів і 6 Mavic 3T. 

Читайте також

Вінниця проводжає у вічність полеглого воїна десантно-штурмової бригади
Детальніше
Вінницька гідеса вирушає у Camino Podolico, щоб зібрати гроші на інклюзивне авто для військових
Детальніше
Ще один ворожий літак ліквідували: на Донеччині українські зенітники знищили СУ-25
Детальніше
Вінниця прощається із військовослужбовцем Сергієм Загорульком
Детальніше
Фотосесія з лотосами за донат: у Вінниці відбувся благодійний захід, де збирали на багі для армії
Детальніше
Вінниця прощається з воїном «Червоної Калини» Володимиром Карпусем
Детальніше