Вінницький захисник отримав Почесну відзнаку міського голови «За мужність та відвагу» (посмертно)

Вінницький захисник отримав Почесну відзнаку міського голови «За мужність та відвагу» (посмертно)

Сьогодні 16:34

Роман Балаба – вінничанин, полеглий Захисник України, командир відділення розвідників 95 окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ, який у квітні 2022 року під час бойових дій на Харківщині ціною власного життя врятував побратимів. 

Щоб вшанувати подвиг військового та його світлу пам’ять, вінничанину посмертно присвоїли Почесну відзнаку міського голови «За мужність та відвагу». Нагороду отримала мати полеглого героя – Марія Балаба.

Вшановуємо пам’ять командира відділення розвідувального взводу, старшого сержанта Романа Балаби. Це воїн, який віддав своє життя за Україну. Ще з юності Роман обрав служіння Батьківщині. Пройшов строкову військову службу, підписав контракт з Повітряними Силами ЗСУ, від початку війни, ще з періоду АТО/ООС, боронив нашу державу. До кінця виконував свій обов’язок і загинув смертю воїна-Героя, але зберіг життя бійцям свого підрозділу. Це героїчний вчинок і справжній подвиг. Історія Романа – це частина великої історії боротьби українського народу за свободу. Сьогодні ми від імені територіальної громади вручили матері Героя – Марії Іллівні – цю почесну відзнаку “За мужність та відвагу”. Важливо, щоб такі Герої, як Роман Балаба, завжди залишалися в пам’яті і в історії нашої країни та територіальної громади та були прикладом для наступних поколінь боротьби за незалежність, свободу і існування українського народу. Завжди будемо пам'ятати подвиг кожного, хто поліг за нашу державу, – сказав міський голова Сергій Моргунов.

Вінницький захисник отримав Почесну відзнаку міського голови «За мужність та відвагу» (посмертно)

Мама воїна, Марія Іллівна, отримавши нагороду сина зазначила, що такі відзнаки важливі для збереження пам’яті про Героїв, що віддали за Україну найцінніше - своє життя.

Для мене це дуже дорога нагорода. Я тільки тепер дізнаюсь від побратимів, яким відповідальним та відданим був Роман. Мені син завжди казав: “Мамо, у мене все добре”. Він не міг лишатися вдома, коли наступає ворог на рідну землю. Тому добровільно пішов служити, брав участь в АТО/ООС, воював під час повномасштабного вторгнення, ціною власного життя врятував своїх побратимів, – говорить Марія Іллівна.

Старший сержант Роман Балаба

Балаба Роман Володимирович з позивним Рамзес, старший сержант, командир відділення розвідувального взводу.

Народився 15 липня 1992 року у Вінниці. Навчався у Вінницькому ліцеї №33, після закінчення якого у 2008 році вступив до Вінницького вищого професійного училища сфери послуг № 19. Здобув професію слюсаря з ремонту автомобілів. З 17 жовтня 2011 року по 17 жовтня 2012 року проходив строкову службу у Калинівці.

У 2013 році підписав контракт з Повітряними Силами ЗСУ. Брав участь в АТО/ООС. Був нагороджений відзнакою Президента України «За участь в Антитерористичній операції».

З вересня 2021 року був зарахований до складу 95 окремої десантно-штурмової бригади. Був командиром розвідувального відділення розвідувального взводу. Виконував завдання у зоні бойових дій.

14 квітня 2022 року у населеному пункті Довгеньке, Ізюмського району, Харківської області в районі ведення бойових дій з переважаючими силами армії російської федерації, попри високий рівень загрози, не відступив з позиції та до останнього проводив спостереження за переміщенням ворожих сил, надаючи своєчасну інформацію до штабу батальйону. Дав команду підпорядкованому особливому складу про відхід, чим запобіг загибелі товаришів. Стримуючи противника, отримав поранення несумісні з життям.

Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно). Його іменем назвали вулицю у Вінниці. На честь Романа Балаби також відкрили меморіальні дошки на фасаді ліцею №33, де навчався, та на будинку, де він жив.

Нагадаємо, у Бершаді родина загиблого морпіха Олександра Соміка отримала його посмертну нагороду - орден «За мужність» ІІІ ступеня. Про це інформує Бершадський міський голова Віталій Драган.

Читайте також

На Вінниччині для поранених бійці та їхніх рідних влаштували вікенд сили й підтримки
На Вінниччині для поранених бійці та їхніх рідних влаштували вікенд сили й підтримки
Детальніше
До Дня фізичної культури і спорту у Вінниці відзначили кращих спортсменів громади
До Дня фізичної культури і спорту у Вінниці відзначили кращих спортсменів громади
Детальніше
Польська делегація відвідала ветеранський простір Побратим у Вінниці
Польська делегація відвідала ветеранський простір "Побратим" у Вінниці
Детальніше
На війні загинув молодий нацгвардієць з Шаргородського району
На війні загинув молодий нацгвардієць з Шаргородського району
Детальніше
Вважали зниклим безвісти з 2024 року загинув воїн з Хмільницького району
Вважали зниклим безвісти з 2024 року: загинув воїн з Хмільницького району
Детальніше
Внаслідок нічної атаки на Вінницю 31 людина отримала гостру реакцію на стрес
Внаслідок нічної атаки на Вінницю 31 людина отримала гостру реакцію на стрес
Детальніше