Вінницький ветеранський простір “Побратим” невдовзі переїде у нове приміщення
У Вінниці розширили мережу ветеранських просторів – у лютому створили комунальний заклад “Вінницький міський ветеранський простір “Побратим”. Невдовзі осередок переїде у нове приміщення, в якому наразі завершують ремонтні роботи.
Будівлю, в якій надаватимуть підтримку ветеранам та їхнім родинам, оглянув Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
Минулого року ми підібрали й виділили приміщення для ветеранського простору. Оскільки це приміщення площею 345 квадратних метрів свого часу звільнилось, було прийнято рішення створити тут якісне середовище для ветеранів. У лютому ми юридично утворили комунальний заклад “Ветеранський простір “Побратим”, який буде знаходитися саме в цій будівлі. Сьогодні подивилися, який обсяг робіт був виконаний, що необхідно зробити, щоб найближчим часом завершити всі роботи та поставити обладнання. Обговорили питання щодо можливості залучення грантових коштів, донорської підтримки, – зазначив міський голова Сергій Моргунов.
Він також нагадав, що, окрім простору «Побратим», у Вінниці функціонують Veteran Hub, аналітично-просвітницький центр «Ветеранський простір» на вулиці Єрусалимці, 8 та простір для ветеранів ГО «Полум’я надії».
В цілому на рівні держави та на рівні нашої територіальної громади досить важливо, щоб було більше таких просторів. Тому що сьогодні ми вже відчуваємо необхідність і потребу у таких місцях, і на прикладі інших осередків ми бачимо, що запити досить великі. Мережа таких закладів має бути широка. Але питання не у кабінетах і приміщеннях, а саме у тих послугах, які тут будуть надаватися. Це досить великий спектр. Нагадаю також, що саме Вінницька територіальна громада є пілотною з погляду ветеранської політики. Ми – єдине місто, яке зберегло з 2023 року роботу інституції помічника ветерана. І ми перша громада, яка впроваджувала інші ініціативи для глибшої ветеранської політики. Чітко розуміємо, що це питання буде стосуватися не тільки ветеранів, а і їхніх родин, у тому числі родин загиблих і зниклих безвісти, тому наше завдання – зробити так, щоб надавався широкий спектр якісних послуг, – додав Сергій Моргунов.

Новий простір повністю адаптований для комфортного перебування там ветеранів, у тому числі з інвалідністю внаслідок війни. Там розміщуватимуться кабінети юриста, реабілітолога, психолога. Також буде простір для релаксації. Для групових заходів передбачена конференц-зала. Є і санвузли, оснащені для людей з інвалідністю. А також укриття для продовження роботи закладу у разі повітряних тривог.
На базі простору працюватимуть 25 працівників. Серед них – фахівці супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, частина з них працюватимуть на віддалених робочих місцях у ЦНАПах, частина – безпосередньо у просторі. У нас надаватимуть первинні юридичні консультації, послуги психологів для дорослих та дітей. Також у просторі буде працювати кабінет фізичної реабілітації, де підтримуватимуть фізичне здоров’я ветеранів. У співпраці з громадськими організаціями, з громадською спілкою “Ветеранський простір” будемо організовувати низку закладів, наприклад, бізнес-консультування щодо започаткування або розширення власної справи. Плануємо проводити заходи, спрямовані на психосоціальну підтримку для ветеранів та родин, творчі заходи, виїзні події. Ми продовжуємо працювати у напрямку просвіти, будемо робити й психоедукаційні заходи. Цей простір буде унікальний тим, що тут працюватимуть фахівці департаменту соціальної політики та ЦНАПу, щоб в одному місці могли надати багато сервісів та послуг для ветеранів. Наші Захисники й Захисниці, як ніхто, заслуговують поваги, підтримки й, якщо потрібно, допомоги. І ця підтримка має бути всебічною, максимально зручною для отримання, і для цього буде наш комунальний заклад із гнучким графіком роботи, щоб люди могли у будь-який можливий час отримати послуги та сервіси, яких потребують, – зауважила директорка ветеранського простору “Побратим” Марія Довжик.

Вінниця продовжує працювати за пріоритетом «Турбота», у тому числі у галузі допомоги ветеранам. Для цього працює управління ветеранської політики у складі департаменту соціальної політики ВМР.
Вінницька громада наряду з державними гарантіями, впроваджує муніципальні пільги та компенсації для Захисників і Захисниць, ветеранів та ветеранок, їхніх сімей, а також родин полеглих, безвісти зниклих оборонців, а також тих, хто повертається з полону. У нашій громаді є низка таких пільг, що входять у програму підтримки, яку ми постійно вдосконалюємо та доповнюємо. Це наш обов’язок та вияв турботи, уваги та поваги до тих, хто захищав і захищає нашу країну у боротьбі з ворогом, – підсумувала директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова.
Нагадаємо, Вінниця зробила черговий крок до посилення підтримки військовослужбовців, ветеранів та їхніх родин. Нещодавно у місті розпочав роботу ветеранський простір "Побратим".