Вінницький центр соціальних служб - інструкція, як поводитись під час обстрілів

Вінницький центр соціальних служб - інструкція, як поводитись під час обстрілів

16:24 27.02.2022

У зв’язку з ситуацією в Україні, коли наші Збройні Сили захищають кожен клаптик рідної землі, а мирне населення допомагає захисникам, Вінницький центр соціальних служб ділиться досвідом ізраїльських колег.

Вони розробили практичні поради для населення, як поводитись під час обстрілів та яких правил безпеки варто дотримуватись.

1. Не дозвольте страху керувати вами. По можливості, зберігайте спокій. Дайте зрозуміти дітям та рідним, що потрібно бути зібраними і не нервувати. Дивлячись на вас, вони будуть копіювати вашу поведінку та реакції.

2. Уточніть, де найближче бомбосховище. Якщо немає – йдіть у підвали, на сходову клітку. Не підійматися на верхні поверхи, не підходьте до вікон. Не ведіть відеозйомку обстрілів. Тримайтесь якомога далі від військових та інших стратегічних об’єктів.

3. Зробіть запас всього необхідного: ліки – особливо перев'язувальні матеріали та антибіотики, запас їжі та води на кілька днів. При собі майте готівку. Зарядіть батареї телефонів, зробіть фото всіх документів. Заправте машину, візьміть каністри, запасні колеса. Продумайте маршрут.

4. Не відпускайте нікуди дітей. Будьте біля них, навіть, якщо доведеться брати на роботу. Якщо з якоїсь причини ви не разом, заздалегідь визначтесь, де і коли ви зустрінетесь. Це на випадок, якщо пропаде зв’язок. У дитини має бути записка з координатами батьків (телефон, адреса, імена).

5. Якщо доведеться евакуюватись, обходьте накопичення військової техніки, по ній будуть завдавати удари.

6. Допомагайте тим, хто поруч. Запам’ятайте, паніка - страшний фактор, що паралізує фактор. Не піддавайтесь їй. Військові знають, що робити. Просто не заважайте їм. Турбуйтесь про себе, свою сім’ю та тих, хто поруч з вами.

Довіряйте інформації лише з офіційних джерел.

Нагадаємо, вінничан просять без нагальної потреби не користуватись приватними авто: з метою безпеки та економії пального. А також – щоб не перевантажувати блокпости.

Читайте також

Вінниця вкотре допомагає бійцям на передовій
Детальніше
Понад 4 мільйони українців оновили військово-облікові дані
Детальніше
95 захисників повернулись з полону: як пройшов обмін військовополоненими та кого повернули додому?
Детальніше
Томашпільська громада втратила Героя-захисника
Детальніше
Вінниця проводжає до Небесного Війська Дмитра Фурмана
Детальніше
Вінницька громада передала ще 200 FPV-дронів нацгвардійцям та прикордонникам
Детальніше