Вінницькі психологи надають кваліфіковану допомогу переселенцям

Вінницькі психологи надають кваліфіковану допомогу переселенцям

22:48 15.04.2022

З початку повномасштабної війни росії проти України у Вінниці надають психологічну допомогу вінничанам та людям, які евакуюються з регіонів України, де ведуться активні бойові дії.

Фахівці продовжують надавати термінову психологічну допомогу людям, які втекли від обстрілів та бомбардувань. Вінницький міський центр соціальних служб спільно з Психологічною кризовою службою у Вінницькій області створили групу для надання психологічної допомоги. До її складу увійшли 28 психологів міста, а нещодавно до роботи долучились спеціалісти, які прибули до Вінницької громади з територій, які потерпають від бойових дій.

Наші фахівці 24/7 надають фахову психологічну допомогу людям, які прибувають з постраждалих регіонів. Така допомога для них дуже важлива. Адже люди, які змушені покидати свої домівки та втікати від страшної війни, переживають стрес та тривогу. І навіть якщо вони не були безпосередніми свідками обстрілів, вибухів, руйнації, сам по собі переїзд у нове незнайоме місце стає для них психологічною травмою. Найголовніше, чим ми можемо допомогти – це надати їм першу психологічну допомогу, - зазначає директорка Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська.

Вінницькі психологи надають кваліфіковану допомогу переселенцям

Цілодобово спеціалісти приймають дзвінки, які надходять на "гарячу лінію" та на особисті телефони фахівців. Крім того, продовжують надавати психологічні консультації переселенцям і на вокзалі.

Також психологи Центру та психологи-волонтери відвідують заклади, де перебувають люди, які покинули місця проведення бойових дій. Фахівці надають їм кваліфіковану екстрену психологічну допомогу - проводять роботу не лише з дорослими, а й з дітьми. Спеціалісти заспокоюють людей, надають рекомендації, як утримати психічну рівновагу. Здебільшого переселенці звертаються з проблемою, як побороти страх та тривогу. З метою поліпшення психоемоційного стану, спеціалісти проводять індивідуальні та групові консультування, - розповідає практичний психолог Вінницького міського центру соціальних служб Людмила Радіонова.

Людмила Радіонова додає, що між чергуваннями, психологи підвищують рівень своїх знань: регулярно проходять курси, тренінги та супервізійні зустрічі.

Нагадаємо, у Вінниці в міському палаці дітей та юнацтва імені Лялі Ратушної, вже місяць проводить для переселенців культурно-масові заходи.

Читайте також

Як вінницькі тренери організовують дитяче дозвілля у таборі «ЯМаріуполь.Родина»
Детальніше
Міжнародний реєстр збитків: українці зможуть подати заяву за 12 новими категоріями
Детальніше
Ще один ворожий літак ліквідували: на Донеччині українські зенітники знищили СУ-25
Детальніше
Вінниця прощається із військовослужбовцем Сергієм Загорульком
Детальніше
Вінниця прощається з воїном «Червоної Калини» Володимиром Карпусем
Детальніше
Володимир Гройсман провів зустріч з надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Наталкою Цмоць
Детальніше